Deltagere til Lind & Risør Cup 2017

Lind & Risør Cup 2017 i Dragør. U5-U14. Få pladser. Medaljer og frugt til alle i U5-U10. Fra U11 er der pokaler til nummer 1+2 samt medaljer og frugt til alle. FairPlay,mindst 4 kampe, hoppeborg,stort aktivitetsområde og mad. Pt. 265 tilmeldte hold.

Fodb.U16 piger (11M)  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U10 (5M)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Leoparderne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Panterne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Tigrene B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U10 (5M)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Gundsølille 2 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Kastrup 4 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Fodbold U10 (8M)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Fodbold U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U11 (8M)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
CIK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Kastrup Boldklub B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Fodbold U11 (8M)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U11 piger (5  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U11C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag ca. 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 rød C Logo B1903 B1903
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
Fremad Amager C C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Kastrup Boldklub C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
NBU Danmark Logo Nørrebro United Nørrebro United
Sundby B B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby C C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

Fodbold U12 (8M)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif B Logo Albertslund IF Albertslund IF
CIK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Sundby 05 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ølstykke FC 2 B Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

Fodbold U12 (8M)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Ølstykke FC 3 C Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

Fodbold U12 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Ølstykke FC 1 A Logo Ølstykke FC Ølstykke FC

Fodbold U12P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U13 (8M)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

Fodbold U13 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager

Fodbold U13 piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U13C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Herfølge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herfølge
Kastrup Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Fodbold U14 (11)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U14 (11M)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør Boldklub B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 B2 B Logo FA 2000 FA 2000
FHF B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Gislinge BK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Fodbold U14P  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

Fodbold U5 (3M)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U6 (3M)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

Fodbold U7 (3M)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta10
Avarta2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta10
Kastrup boldklub 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 3 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nif Logo Næstved IF Næstved IF
Sundby Boldklub 2010 Maxi C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
U7B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
U7B3 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U7 (5M)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum Boldklub A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Kastrup boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U7A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KBU7B A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U8 (5M)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst, Gul C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Greve Blå Kometer C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

Fodbold U8 (5M)  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnuby Øst, Sort B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 2 B Logo B1903 B1903
Galacticos B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Glostrup FK B Logo Glostrup FK Glostrup FK
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-D Messi B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U8 (5M)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst, Rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AFK2 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
Galacticos A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub

Fodbold U9 (5M)  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Hvid C Logo B1903 B1903
B1903 Hvid B Logo B1903 B1903
BK Skjold B B Logo Boldklubben skjold Boldklubben skjold
Brøndby IF 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
CIK1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Greve Fodbold B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Køge Bk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Sundby Boldklub Barca årgang 2008 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Valby Boldklub Blå B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

Fodbold U9 (5M)  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Sort A A Logo B1903 B1903
B1903 Sort B A Logo B1903 B1903
FC Holte A Logo FC Holte FC Holte
GVI 1 A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kastrup A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Bk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Ringsted IF A Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sundby Boldklub Ajax årgang 2008 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

Fodbold U9 C (5M)  | C  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Hvid C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Lyseblå C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BK Skjold C C Logo Boldklubben skjold Boldklubben skjold
CIK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
FC Holte Blå C Logo FC Holte FC Holte
Greve Fodbold 1C C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 2C C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Valby Boldklub Grøn C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

FodbolU12 piger (8M)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

FodbolU13 piger (8M)  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Taarnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Håndbold U10D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Håndbold U10P  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Håndbold U8 mix  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Rugby U 10  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FRK U10 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Frederiksberg Rugby Klub

Rugby U12  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FRK U12 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Frederiksberg Rugby Klub

Rugby U14  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FRK U14 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Frederiksberg Rugby Klub

Rugby U16 Sevens  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Rugby U18 Sevens  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Rugby U8  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FRK U8 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Frederiksberg Rugby Klub

U17 på kunst (11)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13-17 på kunst

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 (5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 piger (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-13

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dragør Boldklub
Sted: Dragør Boldklub
Adresse: Halvejen 5
Postnr: 2791
By: Dragør
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 23-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter