Deltagere til B.93 UnikBolig Cup 2017

B.93 & UnikBolig.dk inviterer igen i år til opstartsstævne, så sæsonen kan blive skudt igang med manér. Ingen begrænsning på holdstørrelser fra U10-U13. Vi ser frem til et par fantastiske dage i August Med Sportslig hilsen B.93

U-10 (2008)- 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby rød A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B73 Lyseblå A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U-10 (2008)-5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U-10 (2008)-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 - Dianna B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 Team C C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B73 Blå B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev

U-11 (2007) -8 mands  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HUI A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB A1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub 1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
RB 1906A A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U-11 (2007)-8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Angels A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B.93
HIK U11 Piger B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Juhuu A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B.93

U-11 (2007)-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Tigrene B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Team Steen/John B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vallensbæk If B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U-12 (2006)-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Boldklubben FIX B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sundby Hvid B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U-12 (2006)-8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Sundby Boldklub A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U-12(2006)-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sundby A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Union 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Union

U-13 (2005)-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag og søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 MCM A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Vanløse if A Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-13 (2005)-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Divin B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
Pelle B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
Vanløse if Logo Vanløse IF Vanløse IF

U-13 (2005)-8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-14 (2004)-11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag, lørdag, søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U-6 (2012)-3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-7 (2011)-3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United
Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United
Gentofte Fodbold Akademi hold 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi hold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Kastrup 1 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Team Emil 2011 Hold 1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Team Emil 2011 Hold 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-8 (2010)-5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby (vest) 1 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
b93 - 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
b93 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gilleleje FK 1 Logo Gilleleje Fodboldklub Gilleleje Fodboldklub
Gilleleje FK 2 Logo Gilleleje Fodboldklub Gilleleje Fodboldklub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup u7 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
NBU Danmark Logo Nørrebro United Nørrebro United

U-9 (2009) - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Byens Tag A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Galacticos A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U-9 (2009)-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 GEG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B.93
B93 - Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Ronaldo B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Suarez B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Galacticos 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hekla 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Slagslunde-Ganløse Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Vestamager 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestamager 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestia B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B93's baner
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 24-07-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter