Deltagere til NMT-BYENS CUP 2017

Østjyllands hyggeligste fodboldstævne! Hadsten Sports Klub har afholdt stævnet gennem de sidste 26 år og har i gennemsnit ca. 180 tilmeldte hold. Velkommen til en fantastisk fodboldweekend for alle ;-)

U10 - 5 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammel GF1 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening

U10 - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA-Tranbjerg 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AIA-Tranbjerg
AIA-Tranbjerg 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AIA-Tranbjerg
Hammel GF1 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF3 C Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK2-2008 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF

U10 - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK1-2008 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U10 - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HSK U11 I A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Team Jutlander Bank A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
VSK1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSK Aarhus

U11 - 8 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammel GF B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HOG Hinnerup B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup B Logo Lystrup IF Lystrup IF

U11 - 8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Hammel GF 1 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 2 C Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HLIF U 11 drenge C Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF Houlbjerg-Laurbjerg IF
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 2007 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK 2007 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK U11 II C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Langå B Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
lystrup 1 B Logo lystrup if lystrup if
lystrup 2 C Logo lystrup if lystrup if
MG&BK B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
vorupfb-07 B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
VSK2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSK Aarhus

U12 - 8 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 - 8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HSK Piger U12 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U12 - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GUI U12 B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HA85 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 2 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
IF Lyseng C Logo IF Lyseng IF Lyseng
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U12 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U13 - 11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - 11 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HSK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U13 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - 8 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brabrand B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold

U13 - 8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Høst IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF

U14 - 11 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund Boldklub B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U14 - 11 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsten SK A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub

U14 - 11 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK B Logo Hadsten sports klub Hadsten sports klub
Jetsmark IF A Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Ommersyssel IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel

U14 - 11 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel IF B Logo IF Fjorden IF Fjorden

U14 - 8 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 - 8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 - 8 mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 - 8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - 3 mands  | Mixede

28 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 1 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
GF A Logo Århus GF Århus GF
Hammel GF1 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HOG 1 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSK
HSK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSK
HSK 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSK
HSK 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSK
IF Alliancen 1 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 2 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
IF Alliancen 3 B Logo IF Alliancen IF Alliancen
SSF1 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF2 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF3 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF4 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TMIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMIF
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vorup FB B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 B Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Aarhus Fremads U6 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad
Aarhus Fremads U6 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad
Aarhus Fremads U6 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad
Aarhus Fremads U6 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad

U7 - 3 mands  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GF A Logo Århus GF Århus GF
GUI 1 A Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 2 C Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Hadsten 2 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 3 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten 4 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Harlev 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 3 C Logo Harlev IK Harlev IK
HOG 1 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Kristrup Boldklub B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Sabro if-1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro IF
Sabro if-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro IF
Vivild IF B Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U8 - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 - 5 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U8 - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Grundfør GUI A Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Hammel GF1 B Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8 - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Hadsten u7 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK B Logo Hadsten Sports klub Hadsten Sports klub
HSK2 C Logo Hadsten Sports klub Hadsten Sports klub
Hørning IF 1 A Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Lyseng 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
Skødstrup SF 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF4 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TMG 1 B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
VFF B Logo Viborg FF Viborg FF

U9 - 5 mands  | BC  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Hammel GF1 Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF2 Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF3 Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
Harlev IK 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Helsted Fremad IF 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK3 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK4 B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Kristrup Boldklub 1 B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Langå C Logo Langå Idrætsklub Langå Idrætsklub
Lystrup IF 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
TMIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMIF
VRI U9 2 B Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9 - 5 mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Kolind/Perstrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kolind/Perstrup IF
Lyseng 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng IF
Lyseng 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng IF
Lystrup if B Logo Lystrup if Lystrup if
Ommersyssel IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U9 - 5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK1 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK2 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Høst IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
VRI U9 A A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9 - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Hadsten Sports Klub
Sted: Hadsten Sports Klub
Adresse: Skovvangsvej 20
Postnr: 8370
By: Hadsten
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 09-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter