Deltagere til BK SKJOLD COPENHAGEN 2017

KÆMPE STÆVNE PÅ ØSTERBRO STADION FOR ÅRG 2007, 2008 OG 2009

årg 2008  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

årg 2008  | B  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold B1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold B2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold B3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Hekla Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla United B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HIK-1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HOLD 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
KB B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lundtofte I B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lundtofte II B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

årg 2008  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 U10 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Skjold C1 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold C2 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Gentofte Fodbold Akademi 4 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HIK 3 Grå C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
TFC grøn C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Taastrup C Logo Taastrup FC Taastrup FC

årg 2009  | A  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
Farum Tiger A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager B B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager C C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby A A Logo Fremad Valby Fremad Valby
GFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akedemi
GreveHvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC B Logo Solrød FC Solrød FC
Vestia A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF A Logo Østerbro IF Østerbro IF

årg 2009  | B  | Mixede

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 Galacticos 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 3 B Logo B1903 B1903
FBI B Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Fremad Valby B B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Gentofte Fodbold Akademi 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Greve Blå Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK-2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HVS 09 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KB B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Liverbirds B Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
Skjold - Sune B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skjold
Skjold Sami B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Sami B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vestia 2 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

årg 2009  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 4 C Logo B1903 B1903
FAVORITTEN C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BKF-
Fremad Valby C C Logo Fremad Valby Fremad Valby
GreveHvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Skjold 1.09 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
SKJOLD SØLV C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Boldklubben Skjold
Sted: Østerbro stadion
Adresse: Gunnar Nu Hansen Plads 7
Postnr: 2100
By: København Ø
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 03-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter