Deltagere til Vendsyssel Cup 2017

Hjørring If indbyder til Vendsyssel Cup 2017 for U10-13. Søndag d.3/9. Husk nye årgange: Elite rækker for U11-12-13 dømmes af "sorte" dommere,gælder også finalerne i de øvrige rækker. 4 kampe til alle hold.

U 10 født 2008. A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjørring if A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Jess' drenge A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF

U 10 født 2008. B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen.

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjørring if C Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening

U 11 født 2007. A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
HI B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
LIUF A Logo Lundergård  idræts- og ungdomsforening Lundergård idræts- og ungdomsforening
Skagen ik Logo Skagen IK Skagen IK

U 11 født 2007. B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skagen ik Logo Skagen IK Skagen IK

U 11 født 2007. Elit  | E  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag/middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 12 født 2006. B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
SHI 2 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM fodbold Aalborg KFUM fodbold

U 12 født 2006.A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
SHI 1 B Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM A Logo Aalborg KFUM fodbold Aalborg KFUM fodbold

U 12 Født 2006.Elite  | E  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg KFUM Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U 13 født 2005. B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag over middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjørring if B Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening

U 13 født 2005.A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag over middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 13 født 2005.Elite  | E  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag over middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev IF 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Hjørring IF A Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening

Arrangør: Hjørring Idrætsforening
Sted: Hjørring IF
Adresse: Landlyst 9
Postnr: 9800
By: Hjørring
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 17-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter