Deltagere til Sportens dag i Svogerslev 2017

Svogerslev Boldklub byder velkommen til 2 fornøjelige fodbolddage i pinsen. Vi afvikler stævnet for årgang 2007-2012. U5-U7 spiller 3:3 turnering (pokaler/statuetter til alle) U8-U10 spiller 5:5 turnering (pokaler til 1. 2.)

U10 (2007) 5:5 niv.C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FFB 1 C Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 Logo Frederikssund Forenede Boldklubber Frederikssund Forenede Boldklubber
LSF 1 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Svogerslev Hvid C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U5 (2012) 3:3  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørnene C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
KFUM Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Leoparderne C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U6 (2011) 3:3  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løverne C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
RB1906-1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906-2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Tigerne C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
U6-1 Jyllinge Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
U6-2 Jyllinge Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
U6-3 Jyllinge Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club

U7 (2010) 3:3  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De røde lyn 1 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
De røde lyn 2 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
De røde lyn 3 B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hvalsø C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
RB1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Tølløse U7 Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse U7 C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U8 (2009) 5:5 niv.B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Hvid B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Himmelev-Veddelev BK 1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 3 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø B Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Roskilde Kfum B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Svogerslev hold B B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tune IF 1 B Logo Tune IF Tune IF

U8 (2009) 5:5 niv.C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FHF Grøn C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Gadstrup IF C Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Hvalsø C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Svogerslev hold C C Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Tune IF 2 C Logo Tune IF Tune IF

U9 (2008) 5:5 niv.A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Neymar A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
RB 1906 - 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Team Nitro A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club

U9 (2008) 5:5 niv.B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hvalsø
Fløng Hedehusene Fodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
HVB United B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
Ronaldo B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U9 (2008) 5:5 niv.D  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fk blå Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gevninge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gevninge
Messi Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
RB 1906 - 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB1906 Roskilde Boldklub
TFC Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune IF C Logo Tune IF Tune IF
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

Arrangør: Svogerslev Boldklub
Sted: Svogerslev idrætspark
Adresse: Tværegen 23
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 07-05-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
Dansk Revisions Cup 2018
17. - 18. feb 2018
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
14. jan 2018
Tved Cup
12. - 14. jan 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
Kellmann's VVS Cup 2017
16. - 17. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter