Deltagere til VBI Cup

Efter den store succes sidste år, afholder Vojens BI igen VBI Cup. I år udvidet med et par extra rækker. Så kom og vær med til en hyggelig dag i fodboldens tegn.

U10 (5-mands) B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 (5-mands) B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
HSUF BLÅ Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
HSUF GUL Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
HSUF HVID Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Vejen SF 1 B Logo Vejen SF Vejen SF
Vejen SF 2 B Logo Vejen SF Vejen SF
Ødis U10 B Ødis IF Logo ukendt af Staevner.dk Ødis IF

U11 (8 mands) C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (3-mands)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Rødekro 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Spangsbjerg IF, U6 A Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Toftlund C Logo Toftlund IF Toftlund IF
Toftlund 2 C Logo Toftlund IF Toftlund IF
VBI U6 Hold 1 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
VBI U6 Hold 2 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens 3 Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U7 (3-mands)  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Dalby GF Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 3 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vojens BI 1 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 2 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 3 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U8 (5-mands) A-B-C  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
EFB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Rødekro IF A Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vojens 1 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens 2 B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U9 (5-mands) A-B-C  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
allested A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet allested
Broager UI B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager Ui Broager Ui
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Harte C Logo Harte G&IF Harte G&IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
løjt if C Logo løjt if løjt if
løjt if B Logo løjt if løjt if
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Rødekro 1 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 3 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VB A Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vejle Boldklub B1 B Logo vejle boldklub vejle boldklub
Vejle Boldklub C C Logo vejle boldklub vejle boldklub
Vojens BI ! A Logo Vojens B&IK Vojens B&IK
Vojens BI 2 C Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

Arrangør: Vojens B&IK
Sted: Vojens BI fodboldbaner
Adresse: Overgårdsvej 5
Postnr: 6500
By: Vojens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter