Deltagere til VB Cup 2017

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer for 6. gang til endagsstævne for både drenge og piger i rækkerne U-6 til U-12/13 lørdag d. 24. juni og søndag den 25. juni 2017 i VB Parken. Store pokaler / statuetter til ALLE.

Drenge U10 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Farstrup comfort B Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
Grindsted GIF A Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
SSK A Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Vejle Boldklub A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel Gfg

Drenge U11 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Hedensted B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
HTS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HTS
Løsning 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Vejle Boldklub A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Drenge U12 / 8 mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U6 / 3 mands  | AB  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 B Logo Bjert IF Bjert IF
FC HORSENS 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC HORSENS 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hatting - Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Pionererne C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
SIK1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK1 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Superheltene C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Varde 2 B Logo Varde if Varde if
Varde if B Logo Varde if Varde if

Drenge U7 / 3 mands  | AB  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
asa1 A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Bredballe IF 1 A Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 2 B Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 3 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 4 A Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe if 5 B Logo Bredballe if Bredballe if
DIF/EUI C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting / Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted 3 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
Horsens KFUM 1 A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling drengene B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Nr. Bjært Strandhuse IF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Nr. Bjært Strandhuse IF 2 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 3 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 4 B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Vejle Fc C Logo Vejle Fc Vejle Fc

Drenge U8 / 5 mands  | AB  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF A A Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe IF B B Logo Bredballe if Bredballe if
Bredballe IF C B Logo Bredballe if Bredballe if
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hatting-Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Ifa 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
NBSIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NBSIF
Odder U8 (1) B Logo Odder IGF Odder IGF
Odder U8 (2) B Logo Odder IGF Odder IGF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SIK – Stensballe B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIK – Stensballe
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Stouby B Logo Stouby GIF Stouby GIF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VSF A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF B (2) B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Drenge U9 / 5 mands  | AB  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller søndag den 25/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Asa1 A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
asa2 B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bjert IF A Logo Bjert IF Bjert IF
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Efb 1 A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Efb 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Egebjerg drengene A Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Give Fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
HFK U9 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Jelling FS A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Mejrup 1 A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Mejrup 2 B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Ubberud IF 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Ubberud IF 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vejle Boldklub 1 A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 3 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 4 C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Piger U10 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
KB Kolding A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Varde A Logo Varde IF Varde IF
VB A Logo Vejle boldklub Vejle boldklub

Piger U11 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Skibet IF/Give Fremad A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skibet IF/ Give Fremad
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF
VB B Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vinding B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Piger U12 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
KB A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding boldklub 2 A Logo kolding boldklub kolding boldklub
VB A Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Piger U13 / 8 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Lund IF C Logo Lund IF Lund IF

Piger U6 / 3 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF

Piger U7 / 3 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U8 / 5 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
middelfart B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
VB A Logo Vejle boldklub Vejle boldklub
Vinding SF Piger 1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Piger U9 / 5 mands  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Spiller lørdag den 24/6

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kolding Boldklub B Logo Kolding boldklub Kolding boldklub
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK
VB X A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Arrangør: Vejle Boldklub
Sted: VB Parken
Adresse: Hellumvej 9
Postnr: 7100
By: Vejle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 05-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter