Deltagere til U8 pige & U9/10 pige Medalje stævne

Otterup's Fodbold Piger inviterer til: Udendørs stævne for U8 piger & U9 piger, afholdes Lørdag d.20.Maj 2017. Der spilles i 1 pulje for U8 Piger og 1 pulje for U9 Piger, og der er medaljer til alle spillere og Pokal til holdet.

U8 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-14

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Næsby U8 piger C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF

U9/10 Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-14

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Svanninge B Logo Faldsled Svanninge SG&I Faldsled Svanninge SG&I
Søhus/stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tåsinge Tøzer B Logo Tåsinge forenede Boldklubber Tåsinge forenede Boldklubber

Arrangør: Otterup B&IK
Sted: Nordfyns Bank Arena
Adresse: Bryggerivej 2
Postnr: 5450
By: Otterup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 16-04-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter