Deltagere til Fodbold Stævne Højby

Fodbold Stævne Højby. Højby S&G danner rammerne om et fodbold stævne for dem der elsker gode oplevelser med kammeraterne og familien. "Fodbold for alle og alle for fodbold" - U5/6, og U7 mix 3 mands - 13/5 kl 11 - U7 og U8 mix.5 mands - 14/5 kl 11

U5/6 3-mands  | BC  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13/5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Højby Hold 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hold 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hold 3(M) C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr Lyndelse Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby1 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Roflsted U6 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderumdrengene
SFB U6 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U7 - 3-mands  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13/5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF I Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF II Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF III Logo Dalum IF Dalum IF
Rolfsted U7 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum BK Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB U7 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U7 5-mands  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14 /5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Højby Hold 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby hold 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Tved BK B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8  | BC  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14/5 Kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allested B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allested U&I
b 67 Logo B.67 B.67
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Blue Vikings 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Blue Vikings 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Hold 1 Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Hold 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
KB 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kfum C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted IF Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby S&G Anlæg
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter