Deltagere til Fodbold Stævne Højby

Fodbold Stævne Højby. Højby S&G danner rammerne om et fodbold stævne for dem der elsker gode oplevelser med kammeraterne og familien. "Fodbold for alle og alle for fodbold" - U5/6, og U7 mix 3 mands - 13/5 kl 11 - U7 og U8 mix.5 mands - 14/5 kl 11

U5/6 3-mands  | BC  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13/5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Højby Hold 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hold 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hold 3(M) C Logo Højby S&G Højby S&G
Nr Lyndelse Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby1 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Roflsted U6 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderumdrengene
SFB U6 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U7 - 3-mands  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13/5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF I Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF II Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF III Logo Dalum IF Dalum IF
Rolfsted U7 C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum BK Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB U7 Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U7 5-mands  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14 /5 kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 Logo Dalum IF Dalum IF
Højby Hold 1 Logo Højby S&G Højby S&G
Højby hold 2 Logo Højby S&G Højby S&G
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Tved BK B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U8  | BC  | Mixede

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 14/5 Kl 11.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allested B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allested U&I
b 67 Logo B.67 B.67
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Blue Vikings 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Blue Vikings 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Hold 1 Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Hold 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
KB 1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kfum C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
OKS 1 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted IF Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby S&G Anlæg
Adresse: Nørrelunden 20
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter