Deltagere til Danbolig CUP 2017

Deltag i det nervepirrende Danbolig Cup 2017. Et 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med fem straffespark til hvert hold. Sidste år deltog 109 hold.

U10 drenge, 5-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF B Logo Funder GF Funder GF
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Stoholm IF B Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening

U10 drenge, 8-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad IF 1 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 2 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Mariehøj IF 1 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF

U10 piger, 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mariehøj IF C Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Virklund B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U10 piger, 8-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Harlev C Logo Harlev IK Harlev IK
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U11 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Fundergf C Logo Funder GF Funder GF
GL. Ry IF B Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
HA85 1 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Mariehøj IF B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Silkeborg KFUM 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 3 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg KFUM 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 piger 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U12 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Fundergf C Logo Funder GF Funder GF
Gødvad IF C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Herning Fremad 2 C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Ikast KFUM B Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Søften GF 1 C Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 B Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening

U12 piger 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
funder gf1 A Logo Funder GF Funder GF
fundergf2 A Logo Funder GF Funder GF
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum

U13 piger 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Funder GF B Logo Funder GF Funder GF

U5 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Mariehøj IF Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
ØBG Buskelund 1 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U6 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
funder gf1 C Logo Funder GF Funder GF
fundergf2 B Logo Funder GF Funder GF
Gødvad IF 1 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 2 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
IF Centrum 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
IF Centrum 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
SSIF 1 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 2 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 3 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U7 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
SHN Ulfborg B Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
SHN/ULFBORG B Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Team Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gfg Voel
Virklund Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Voel drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gfg Voel
ØBG 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØBG
ØBG Balle 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØBG
ØBG Balle 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØBG

U7 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U8 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fundergf B Logo Funder GF Funder GF
Gødvad IF 1 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 2 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 3 Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 1 A Logo Ikast FS Ikast FS
Ikast FS 2 B Logo Ikast FS Ikast FS
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Mariehøj IF B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
OGF2 A Logo Overlund GF Overlund GF
Ringkøbing IF B Logo Ringkøbing IF Ringkøbing IF
Silkeborg KFUM 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Silkeborg KFUM 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
SSIF 1 A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Virklund 1 B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund 2 B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 piger 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fundergf C Logo Funder GF Funder GF
Gødvad IF A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ry 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Silkeborg KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Virklund C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U9 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
funder gf1 C Logo Funder GF Funder GF
fundergf2 C Logo Funder GF Funder GF
Gødvad IF 1 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 2 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad IF 3 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hornslet IF 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet IF 2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Ikast KFUM 1 A Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 C Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Stoholm If C Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening
ØBG 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 piger 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad IF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stoholm If C Logo Stoholm Idrætsforening Stoholm Idrætsforening

Arrangør: Funder GF
Sted: Funder GF Stadion
Adresse: Funder Skolevej 5-7
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 09-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter