Deltagere til Bramdrupdam Cup 2017

Bramdrupdam Fodbold, byder alle deltagere velkommen til - Bramdrupdam Cup 2017

Oldboys - Herrer  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kongerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Kongerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
NBSIF A A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Sole-Engum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sole-Engum

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC kolding nord orange B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fc kolding nord U10
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
KIF B Logo Kauslunde IF Kauslunde IF
NBSIF B B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Farstrup comfort C Logo Lindved Gymnastikforening Lindved Gymnastikforening
FC kolding Nord sort C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fc kolding nord U10
Fredericia KFUM 1 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
KB1 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Sole-Engum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF
Ødis IF C ØDIS IF Logo ukendt af Staevner.dk ØDIS IF

U10 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB Kolding A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U10 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte G&IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF

U10 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 3 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding IF (A) A Logo Kolding IF Kolding IF

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC kolding Nord B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fc kolding nord U10
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF (B) B Logo Kolding IF Kolding IF
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
SUB Sønderborg B Logo Sub Sønderborg Sub Sønderborg

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF1 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF

U11 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
LB Krigerne A Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub

U11 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Øster Starup/Vester Nebel IF C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby/Bjert B Logo Bjert IF Bjert IF
Fredericia FF B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
KHIF B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening

U12 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby/Bjert C Logo Bjert IF Bjert IF
Fredericia FF U12 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber

U12 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hammelev piger B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HSUF
Hedensted if B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Rødding B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding IF

U12 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Haderslev

U6  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte drengene C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Kolding Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
NBSIF1 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Varde if Logo Varde if Varde if

U7  | Mixede

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Grøn B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Gul B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Rød B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
EfB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Efb
EfB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Efb
EfB 3 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Fredericiaff 1 Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 1 Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericiaff 2 Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Harte G&IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Horsens KFUM Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
KB 1 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 3 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 4 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KIF Logo Kolding IF Kolding IF
NBSIF C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Seest Boldklub 1 B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub 3 B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Ødis IF C ØDIS IF Logo ukendt af Staevner.dk ØDIS IF

U8 Drenge A - LUKKET  | A  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EFB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KIF A Logo Kolding IF Kolding IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Ry Fodbold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Starup A Logo Starup UIF Starup UIF
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
VSF 1 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF 2 A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 Drenge B- LUKKET  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Broager UI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FfF 1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
KB 2 Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Skibet 1 B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet 2 B Logo Skibet IF Skibet IF
Sport24 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Starup B Logo Starup UIF Starup UIF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8 Drenge C - LUKKET  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
EFB 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
FfF 2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Hatting-Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
KB 3 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 4 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
LB [Lunderskov Boldklub] C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Ry fodbold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Sanderum C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Tønder SF B Logo Tønder SF Tønder SF

U8 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Knud Gade Vejle B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U8 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF A Logo Bjert IF Bjert IF
Broager UI U9 A Logo Broager UI Broager UI
Efb 1 A Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
HPTI Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Odense Boldklub A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Phønix A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ubberud IF 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 Drenge B - LUKKET  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Broager UI U9 B Logo Broager UI Broager UI
Efb 2 B Logo Esbjerg FB Esbjerg FB
KB1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Starup U9 B Logo Starup UIF Starup UIF
Sønderris SK B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
Ubberud IF 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vejle Boldklub B1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Seest C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Ubberud IF 3 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Vejle Boldklub C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Arrangør: Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Bramdrupdam sports- og møde center
Adresse: Bramdrupskovvej 110
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 13-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Vejen Trolde Cup
1. - 3. jun 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018
20. jan 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018
3. - 4. feb 2018
Skamby Cup
14. jan 2018
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
B1909 Combi Cup 2018
2. - 4. feb 2018
spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Bel Air Cup
27. - 28. dec
Boldklubben Frem julecup
27. - 29. dec
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Følg Staevner.dk på Twitter