Deltagere til Maliq Sommer Cup 2017

Traditionen tro afholder BUI Broager MALIQ SOMMER CUP på Broager Idrætscenter den første lørdag i juni måned. Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U13, U9-U13 drenge opdeles i B og C rækker. Hvert hold er garanteret min. 3 kampe.

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Eui B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad A Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl U10 Piger (1) A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U10 Piger (2) A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten 1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Gråsten 2 C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

U10  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 3 C Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rødekro IF C Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB Sønderborg C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad 1 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
U10 LSG C Logo Lysabild SG Lysabild SG

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje BUI drenge C Logo Broager UI Broager UI
Felsted if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted if
Lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
SUB 2 C Logo Sub Sønderborg Sub Sønderborg
TSF C Logo Tønder SF Tønder SF

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje BUI drenge B Logo Broager UI Broager UI
SUB 1 B Logo Sub Sønderborg Sub Sønderborg
SUB U10 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Sønderborg Fremad B Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Broager UI 1 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 Logo Broager UI Broager UI
EUI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
EUI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
HUI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lysabild SG Logo Lysabild SG Lysabild SG
Rødekro 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro if Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U7  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
BNS 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
Broager UI 1 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 3 Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 5 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egen UI
Hørup UI 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Hørup UI 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørup UI
Midtals Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Broager 1 B Logo Broager UI Broager UI
Broager 2 B Logo Broager UI Broager UI
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Graasten 1 B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Graasten 2 C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Nordals 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals boldklub
Nordals 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals boldklub
Rødekro IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
Gb C Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Lysabild C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Midtals C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
SUB1 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 B Logo Broager UI Broager UI
Gb A Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
SUB2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egen UI C Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Fremad Seje Piger Logo Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad
GB U9 Piger B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub

Arrangør: Broager UI
Sted: Broager Idrætscenter
Adresse: Nejs Møllevej
Postnr: 6310
By: Broager
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 14-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter