Deltagere til SUNCHARTER Landsby-cup 2017

Vaarst_Fjellerad Boldklub afholder for 26. gang et af Nordjyllands største stævner for 3, 5, og 8-mands pige- og drengehold i alderen op til 13 år. Der er medaljer og is til ALLE spillere, samt præmie til de vindende hold i årgangene U8 - U13.

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
LKB Gistrup Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Skørping A Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Terndrup/Arden 1 A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Arden tøzerne B Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
SSB U11 piger - verdens sejeste piger C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Vh08 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup/Arden 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HB/ASV B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Aalborg Chang B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg KFUM Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U5/U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
LKB Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Terndrup 2 Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U5 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gug 1 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 C Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
LKB1 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB2 Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SSB1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U7  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
SSB1 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Aalborg KFUM B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U7  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB Gistrup 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LKB GIstrup
LKB Gistrup 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LKB Gistrup
LKB Gistrup 3 C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG Klarup 1 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
ssb2 Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring IF 1 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup 1 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
VFB B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HB Hadsund Boldklub B Logo Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub
Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Terndrup IF Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
U/8-piger C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Chang 1 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang 2 C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
KB 81 Aalborg C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
PVSport81 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PVSport
RKG 1 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 B Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rosendal 1 Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SSB 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang B B Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Chang C C Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Hadsund U9 Drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hadsund
Krigerne B Logo Vaarst Fjellerad BK Vaarst Fjellerad BK
RIF B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
RIF 2 C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
SIF A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
SSB1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Aalborg Freja 1 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LKB Gistrup
Rosendal C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SSB 1 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring A Logo Støvring IF Fodbold Støvring IF Fodbold
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

Arrangør: Vaarst Fjellerad BK
Sted: Vaarst Stadion
Adresse: Vaarstvej 173
Postnr: 9260
By: Gistrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 05-06-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter