Deltagere til ØB Sommerstævne 2017 - Ungdom

Østre Boldklub's Ungdoms sommerstævne i Odense, for U7-U9-U10-U12. Sodavand og medaljer til alle deltagere, samt pokal til det vindende hold i hver række.

U10 - 2008  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag 3. august

Holdnavn Niv Logo Klub
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
ØB U10 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U12 - 2006  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Torsdag 3. august

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 B Logo B.67 B.67
BM Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
ØB U10/11 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
ØB U12 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U7 - 2011  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tirsdag 1. august

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst 1 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Nrlyn drengene C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS 1 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
ØB 1 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
ØB 2 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U9 - 2009  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Onsdag 2. august

Holdnavn Niv Logo Klub
BM Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SFB C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
ØB U9 C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

Arrangør: Østre Boldklub
Sted: ØB's Anlæg
Adresse: Arkonavej 10B
Postnr: 5000
By: Odense C
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 25-07-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter