Deltagere til Team Vest ungdomscup 2017

Team Vest inviterer til fodboldstævne i Skærbæk (6780). Det er i år 22. gang at stævnet afholdes, og igen i år vil det være et stævne, hvor fodbolden og det sociale samvær vil være i centrum. Der spilles i rækkerne fra U5 til U13,både piger og drenge

U10 drenge 5 mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding IF Logo Hviding IF Hviding IF
møgeltønder 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
møgeltønder 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Teamvest C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Øster højst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øster Højst

U10 piger 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgum if Logo Løgum if Løgum if
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder
Teamvest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest

U11 drenge 8 mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
EFB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
skærbæk Drengene u10 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest

U11 piger 8 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Teamvest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest

U12 drenge 8 mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12/13 piger 8-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
TSF Logo Tønder SF Tønder SF

U13 drenge 8 mands  | bc  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 mix 3 mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF Logo BOV IF BOV IF
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
TSF 1 Logo Tønder SF Tønder SF
TSF 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U7 mix 3mands  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
HjertingIF 1 Logo Hjerting IF Hjerting IF
HjertingIF2 Logo Hjerting IF Hjerting IF
HjertingIF3 Logo Hjerting IF Hjerting IF
Hviding if 1 Logo Hviding IF Hviding IF
Hviding IF2 Logo Hviding IF Hviding IF
møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 3 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
Tønder sf B Logo Tønder sf Tønder sf
Tønder sf 1 B Logo Tønder SF Tønder SF
Øster højst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øster Højst

U8 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alslev B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Hviding IF Logo Hviding IF Hviding IF
Løgum IF 1 Logo Løgum if Løgum if
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Rødekro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet teamvest
Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF Tjæreborg IF
TSF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSF

U8/9 piger 5 mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Teamvest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest

U9 drenge 5 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alslev B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hviding IF Logo Hviding IF Hviding IF
teamvest 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
Teamvest 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Teamvest
TSF1 Logo Tønder SF Tønder SF
TSF2 Logo Tønder SF Tønder SF
Øster højst Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øster Højst


Sted: Skærbæk fritidscenter
Adresse: Storegade 46
Postnr: 6780
By: Skærbæk
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 08-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter