Deltagere til Gladsaxe / CC Sportswear Cup

Indendørs fodboldturnering for U7/13 drenge i Gladsaxe Sportscenter sponseret af CC Sportswear på Bagsværd Hovedgade (400,- pr. hold). Det er os med de store pokaler!

U00 (FEJL)  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U07 AB (2011)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løverne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U07 C (2011)  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Kastrup 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
TOF Hold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF
TOF U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF
Ålholm IF C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U08 A (2010)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
a-fa.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet amager-fodboldakademi
Bk Fix 1 A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Blå A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
BS72 1 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
KB U8B1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2010D A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U08 B (2010)  | B  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB's U8 drenge B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
a-fa Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet amager-fodboldakademi
Bk Fix 2 B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
BS72 2 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Farum Boldklub B1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Boldklub B2 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Helsinge Fodbold B Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
Hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Jægersborg B Logo Jægersborg boldklub Jægersborg boldklub
KB 4 (B) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
KB U8B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF
Sort B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Stenløse B Logo Stenløse BK Stenløse BK

U08 BC (2010)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag frokost

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bk Fix 3 C Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
FB Rød 10 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Greves hold blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U09 A (2009)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB 2 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HVS 09 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U09 B (2009)  | B  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag frokost

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ejby IF 1968 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ejby IF 1968
Herlev U9 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HUI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TOF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF

U09 BC (2009)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 3 C Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
BSF2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
JB1 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB Bayern Munchen B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U10 AB (2008)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aftensmad

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Valby Boldklubs Rødder B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklubs Spidser B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U10 BC (2008)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2008 Claus C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
CIK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Cristianshavn Idrætsklub
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Valby Boldklub Proffs C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklubs Helte C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VB Drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB 1968
VSB Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U11 AB (2007)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 BC (2007)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag aftensmad

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 BC (2006)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aftensmad

Holdnavn Niv Logo Klub
B93-Hold1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93-Hold2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HIK hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Holbæks blå hajer B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Messi Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SIF Blå Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Team HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 BC (2005)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Værebro Boldklub
Sted: Gladsaxe Sportshal
Adresse: Vandtårnsvej 55
Postnr: 2860
By: Søborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 16-11-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter