Deltagere til Brolagt Pinsecup 2017

Brolagt Pinsecup 2017 Den 2-3-4-5 Juni 2017 På Dianalund IF fodboldbaner. Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening (DFUS) har hermed fornøjelse at invitere jer til den 12 udgave af Brolagt Pinsecup.

Dame Se/Old G 8-mand  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d.2 juni fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund C Logo Dianalund IF Dianalund IF
FC Odense B Logo FC Odense FC Odense
Undløse Boldklub af 1901 C Logo Undløse Boldklub 1901 Undløse Boldklub 1901

Old Boys 8 - mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d.2 juni fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund 1 Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund 2 Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund Oldstars C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
årby C Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening Årby Gymnastik og Idrætsforening

U10 Drenge 5 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 5 juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge 8 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 4 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AGF Charlottenlund
Dianalund IF C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Høng B Logo Høng GF Høng GF
Præstø FC B Logo Præstø IF Præstø IF
Ringsted 1 B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sorø Freja U10 B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Store Merløse Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse

U10 Piger 5 - mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 1 B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Boeslunde United B Logo Boeslunde Boldklub Boeslunde Boldklub
Dianalund IF 1 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
U10 piger Logo Dianalund IF Dianalund IF

U11 Drenge 8 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Fc Kobra C Logo Dianalund IF Dianalund IF
FC Præstø C Logo Præstø if Præstø if
HG´s drenge C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Lübeck B Logo SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V. SV. Fortuna-St.Jürgen Lübeck e.V.
Store Merløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Suså blå C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Suså gul B Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Team AS 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team AS 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Hugorm B Logo Dianalund IF Dianalund IF

U12 Drenge 8 - mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 4. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U12/13 Piger 8-mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Kr. Helsinge B Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
U11-12-13 piger Logo dianalund if dianalund if

U13/14 Drenge 8 man  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 5. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U13/14 Piger 8-mands  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den. 4 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund IF D B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Stenlille B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenlille

U15 Drenge 8 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 4 juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U16/17 Drenge 11-man  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Mandag d. 5 juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Drenge 5 - mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge 5 - mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Asnæs Boldklub C Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
Dianalunds Løver B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalunds Tigre B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalunds Unge Løver B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Fuglebjerg IF C Logo Fuglebjerg IF Fuglebjerg IF
Herfølge Blå A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Herfølge Gul B Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
Ringsted IF Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF 1 C Logo Ringsted IF Ringsted IF

U8 Drenge 5 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 4 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Dianalund 1 B Logo Dianalund IF Dianalund IF
Dianalund 2 C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Sorø Freja U8 X B Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Sorø Freja U8 Y C Logo Sorø IF Freja Sorø IF Freja
Ugerløse city B Logo Ugerløse IF Ugerløse IF

U8/9 Piger 5-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 3 juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge 5 - mands  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 4 juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Dianalund IF C Logo Dianalund IF Dianalund IF
Evif C Logo Endeslev-Vråby IF Endeslev-Vråby IF
Lynge Broby IF C Logo Lynge-Broby IF Lynge-Broby IF
Ringsted 1 C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF - BLÅ C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted IF - HVID B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Suså IF C Logo Suså Idrætsforening Suså Idrætsforening
Svendborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B

Veteran 8 - mands  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag d.2 juni fra 17.30

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Dianalund IF
Adresse: Sømosevej 48
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 28-05-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter