Deltagere til Aluline Sommer Cup 2017 Tølløse

For andet år i træk afholdes Aluline Sommer Cup i Tølløse d. 24 og 25/6-2017. Igen i år med International deltagelse fra Manchester ( UK) i U11 Drenge rækken. Kæmpe pokaler til vinderhold i de yngre årgange, medaljer til alle og 2000 kr. i førstepræmie i

U10 Drenge ( 8 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Tølløse Bold Klub B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U10 Piger (8 mands)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge (8 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 12:30-17:00

Holdnavn Niv Logo Klub
KEB C Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tølløse U11 - a C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Tølløse U11 - b C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Urmston Meadowside, Manchester UK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Urmston Meadowside

U11 Piger ( 8 mands)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 12:30-17:00

Holdnavn Niv Logo Klub
U11 tøsserne C Logo Tølløse boldklub Tølløse boldklub

U12 Drenge (8 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Lejre Vikings C Logo FC Lejre FC Lejre
Team Kulek Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tølløse U12 drenge C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U12 Piger (8 mands)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge(11 mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 12:30-15:30

Holdnavn Niv Logo Klub
KEB Logo Kirke Eskilstrup Boldklub Kirke Eskilstrup Boldklub
Tølløse u13 Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U13 Piger (8 mands)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 12:30-15:30

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 drenge(11 mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 12:30-17:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Henriks drenge C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub
Kroghs drenge B Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U16 Drenge(11 mands)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 12:30-17:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger (11 mands)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 12:30-17:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 mix (5 mands)  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub
TBK U7 C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U8 Drenge ( 5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lør 24/6 kl. 09:00-12:30

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Slagelse B Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 C Logo B73 Slagelse B73 Slagelse
Ringsted IF Logo Ringsted IF Ringsted IF
TBK U8 C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U9 Drenge (5 mands)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 09:30-12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Tølløse C Logo Tølløse Boldklub Tølløse Boldklub

U9 Piger (5 mands)  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søn 25/6 kl. 09:30-12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

Arrangør: Tølløse Boldklub
Sted: Tølløse BK´s baner
Adresse: Sportvej 3
Postnr: 4340
By: Tølløse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 12-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter