Deltagere til Rasmus Klumps pandekagestævne

Rasmus Klumps pandekagestævne 27. august 2017 - afvikles for 14. gang af Holsted fb, sidste år med 210 deltagende hold. Fodbold og sjov for de yngste – et breddestævne med fokus på oplevelser og fællesskab, ikke kun på præmier og resultater.

U-10 Drenge  | Herrer/Drenge

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASK 3 B Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Billund IF B Logo Billund IF Billund IF
Fanø B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fanø B
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gredstedbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Hammelev SUF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Harte 1 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Holsted fb Logo Holsted fb Holsted fb
IF 92 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF 92
IF 92 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF 92
Jels IF Logo Jels IF Jels IF
Kvaglund IF Logo Kvaglund IF Kvaglund IF
Lunderskov 1 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Nr. Nebel IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Nebel IF
Ribe B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe B
Ribe B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe B
SGI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
Spangsbjerg IF 1 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Tarp Boldklub C Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
Vonsild FK 1 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
ØIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØIF
ØIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ØIF

U-10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
Grimstrup IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
Grimstrup IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
Hjerting IF B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Lunderskov B Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Nustrup UF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nustrup UF
Outrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Outrup B
Tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spangbjerg IF
Vonsild FK B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U-11 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund IF 1 Logo Billund IF Billund IF
Billund IF 2 Logo Billund IF Billund IF
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Holsted fb Logo Holsted fb Holsted fb
Jerne if Logo Jerne if Jerne if
Rødding IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding IF
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Starup UIF U12 Logo Starup UIF Starup UIF
Strellev/Lyne GU Logo Strellev-Lyne G.U Strellev-Lyne G.U
Sædding-Guldager IF 1 Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Sædding-Guldager IF 2 Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Vejen SF B Logo Vejen SF Vejen SF
Vejen SF 2 C Logo Vejen SF Vejen SF

U-11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Billund IF Logo Billund IF Billund IF
FSUI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FSUI
Hjerting IF A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
KLG 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KLG
KLG 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KLG
Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Tarp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B

U-12 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov Malt UI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Askov Malt UI
EFB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Glejbjerg SF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Glejbjerg SF
Holsted fb Logo Holsted fb Holsted fb
IF 92 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF 92
IF 92 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF 92
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
SGI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
Steen's Paradise drenge C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Tarp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B

U-12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsbjerg B Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF

U-6 Drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF U7 piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
Bramming B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramming B
Bramming B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramming B
EFB 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
FSUI Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FSUI
Gredstedbro B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Gredstedbro B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Grindsted GIF Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Rødekro IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
Rødekro IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
Spangsbjerg IF 1 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Vejrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejrup IF
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U-6 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U-7 Drenge  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Agerbæk SF Logo Agerbæk SF Agerbæk SF
Bramdrupdam GIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
Bramming 1 u7 Logo bramming Boldklub bramming Boldklub
Bramming 2 U7 Logo bramming Boldklub bramming Boldklub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fanø B U7 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fanø B
Fanø B U7 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fanø B
Gram IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gram IF
Gredstedbro B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Gredstedbro B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Grimstrup IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
Grimstrup IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
Grindsted GIF Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Holsted fb Logo Holsted fb Holsted fb
Lunderskov Boldklub 1 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Nr. Nebel IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Nebel IF
SGI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
SGI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
SGI 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
Spangsbjerg IF 1 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Strellev/Lyne GU Logo Strellev-Lyne G.U Strellev-Lyne G.U
Tarp rødderne 1 Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
Tarp rødderne 2 Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
Vejrup IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejrup IF
Vejrup IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejrup IF
AABK1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AABK2 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U-7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Grimstrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF

U-8 Drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Agerbæk SF Logo Agerbæk SF Agerbæk SF
Ammitsbøl/Jerlev B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
ASK 1 B Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
Assens FC 1 Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 Logo Assens FC Assens FC
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Brørup GF 1 C Logo Brørup Gymnastikforening Brørup Gymnastikforening
EfB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Efb
EfB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Efb
Glejbjerg SF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Glejbjerg SF
Glejbjerg SF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Glejbjerg SF
Gredstedbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Grindsted GIF 1 Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Grindsted GIF 2 Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Holsted fb Logo Holsted fb Holsted fb
JBS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet JBS
Outrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Outrup B
Spangsbjerg if 1 Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
Spangsbjerg if 2 Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
Spangsbjerg if 3 Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
Sønderris SK 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sønderris SK
Sønderris SK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sønderris SK
Team Vest Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U-8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brørup GF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brørup GF
Outrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Outrup B

U-9 Drenge  | Herrer/Drenge

41 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Agerbæk SF C Logo Agerbæk SF Agerbæk SF
Andst IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Andst IF
ASK 2 B Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
Billund IF 1 Logo Billund IF Billund IF
Billund IF 2 Logo Billund IF Billund IF
Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
De sure sokker B Logo Gredstedbro Boldklub Gredstedbro Boldklub
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EfB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EfB 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EfB 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Gredstedbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Grimstrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grimstrup IF
Grindsted GIF 1 Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Grindsted GIF 2 Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hammelev SUF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hjerting IF Logo Hjerting IF Hjerting IF
Holsted fb 1 Logo Holsted fb Holsted fb
Holsted fb 2 Logo Holsted fb Holsted fb
Løgum IF 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum IF 2 Logo Løgum IF Løgum IF
Nr. Nebel IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Nebel IF
Rødekro IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
Seest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Seest B
SGI 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
SGI 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
SGI 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGI
SHIF 1 C Logo Skanderup Hjarup IF Skanderup Hjarup IF
SHIF 2 C Logo Skanderup Hjarup IF Skanderup Hjarup IF
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Strellev/Lyne GU B Logo Strellev-Lyne G.U Strellev-Lyne G.U
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tarp B 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B
Tarp B 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B
Vonsild FK B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Årre B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Årre B

U-9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramdrupdam GIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramdrupdam GIF
Bramming B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bramming B
Brørup GF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brørup GF
De seje tøssef C Logo Gredstedbro Boldklub Gredstedbro Boldklub
Erritsø GIF 1 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gredstedbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gredstedbro B
Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vonsild FK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vonsild FK

Arrangør: Holsted fb
Sted: HFB's baner ved Medius Holsted
Adresse: Højmarksvej 18
Postnr: 6670
By: Holsted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 13-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter