Deltagere til ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2017

5. udgave af ØSVN IF og Sportigan Egtved Cup et breddestævne med personlige præmier til alle spillere.

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredstrup-Pjedsted IF C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredstrup-Pjedsted IF C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
ØSVN IF 1 A Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egtved IF B Logo Egtved IF Egtved IF
ØSVN IF 1 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ØSVN IF 1 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 3 Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harte IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Vonsild FK 1 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 3 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 3 Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 4 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bolddrengene C Logo Fynslund Boldklub Fynslund Boldklub
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Alslev B Logo Alslev Sport & Kultur Alslev Sport & Kultur
Egtved IF B Logo Egtved IF Egtved IF
Fredericia ff3 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Fynslund U9 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fynslund
Vamdrup 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup if 1 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
ØSVN IF 1 B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF 2 C Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Arrangør: Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Sted: Sportspladsen
Adresse: Bavnehøj 175
Postnr: 6040
By: Egtved
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 31-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter