Deltagere til U8-A Top Scorer League - 7. maj 2017 kl. 10-12

Stævne for U8 hold under Top Scorer Academy samt andre dygtige U8 hold fra hele landet. Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus.

U-8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10-12

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Alliancen A Logo IF Alliancen IF Alliancen
Rindum SU A Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TSA U8-1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Top Scorer Academy
TSA U8-2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Top Scorer Academy
TSA U8-3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Top Scorer Academy
TSA U8-4 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Top Scorer Academy
TSA U8-5 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Top Scorer Academy


Sted: Fodboldfabrikken Aarhus
Adresse: Jens Juuls Vej 2
Postnr: 8260
By: Viby J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indeturnering

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 04-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter