Deltagere til FC Horsens Pokal Cup

FC Horsens indbyder til PokalCup 2017 for U6 - U13 drenge den 26. og 27. august 2017 (Husk at drengene skifter årgang efter sommerferien, f.eks. bliver U9 til U10)

U10 (2008)  | Herrer/Drenge

33 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
ELTEAM VEST 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
ELTEAM VEST 2 C Logo FC Horsens FC Horsens
ELTEAM VEST 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
ELTEAM VEST 4 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 1 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 A Logo FC Horsens FC Horsens
Give Fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
Give Fremad 2 C Logo Give Fremad Give Fremad
Hatting - Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HIF1 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
HIF2 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hog / gui a A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui b B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui c C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Svendborg 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
TMG 1 A Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 3 C Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Viborg Søndermarken IK A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
ØBG Buskelund 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 (2007)  | Herrer/Drenge

29 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Egebjerg/Gedved C Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Hatting Torsted B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hatting Torsted
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hørning IF U11A A Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF U11B B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning U11C C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
ROKS-A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
ROKS-B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skødstrup sf 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup sf 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Solbjerg C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stensballe 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
VSK Aarhus A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSK Aarhus
VSK Aarhus B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSK Aarhus

U12 (2006)  | Herrer/Drenge

36 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl B Logo Ammitsbøl SG&I Ammitsbøl SG&I
B.67 Odense B Logo B.67 B.67
BIF1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
GIF B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Give Fremad B Logo Give Fremad Give Fremad
Hatting-Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Herning Fremad 1 A Logo Herning Fremad Herning Fremad
HIF1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
HIF2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
HOG A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Horsens FS A Logo Horsens FS Horsens FS
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HTS A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jelling A Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Lyseng 1 A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng 2 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Lyseng 3 C Logo IF Lyseng IF Lyseng
Løsning C Logo Løsning IF Løsning IF
Sammenholdet C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Solbjerg IF C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
SUB 1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tjørring Heroes B Logo Tjørring IF Tjørring IF
Tjørring Stars A Logo Tjørring IF Tjørring IF
Torsted C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle Boldklub A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
vinding sf B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U13 (2005)  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hovedgård C Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Juelsminde IF A Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
KHIF B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
SGI 1 A Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Logo Sædding-Guldager IF Sædding-Guldager IF
Skødstrup SF B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
TRIF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF
TRIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TRIF
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U6 (2012)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vejle Fc C Logo Vejle Fc Vejle Fc

U7 (2011)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting - Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom

U8 (2010)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC2 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC3 B Logo FC Horsens FC Horsens
FC4 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting / Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Skødstrup 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U9 (2009)  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF A A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Egebjerg IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
FC Horsens B B Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens C C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting-Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 4 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
If alliancen 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
Lystrup 3 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Ry Fodbold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry Fodbold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sik 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sik 2 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sik 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 4 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 5 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Solbjerg IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solbjerg IF
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

Arrangør: FC Horsens
Sted: JKE Arena - FC Horsens
Adresse: Ternevej 83
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 01-08-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter