Deltagere til Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne

I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne for U6 til U12 drenge og U10 til U13 piger. Lørdag den 9 september 2017 på Løsning Stadion. Der er store pokaler til ALLE deltagere.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Fredericia Kfum B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Gauerslund IF 1 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Lunderskov B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Løsning C Logo Løsning IF Løsning IF
Sammenholdet B Logo Rårup GIF Rårup GIF
Vamdrup if 1 B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup if 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U10 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
TPI tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De kongeblå C Logo Løsning IF Løsning IF
Drengene B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Egebjerg/Gedved C Logo Egebjerg Idrætsforening Egebjerg Idrætsforening
Grejs/Lindved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Grejs/Lindved
Sammenholdet U11 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Skibet IF B Logo Skibet IF Skibet IF
Sole IF B Logo Sole IF Sole IF

U11 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De flyvende fodbolde C Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U12 drenge  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hedensted IF B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Hovedgård 1 C Logo Hovedgård if Hovedgård if
Kinni's drenge B Logo Søvind GIF Søvind GIF
Legenderne B Logo Dalum if Dalum if
Løsning 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning IF 1 B Logo Løsning IF Løsning IF
Sammenholdet U12 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Søften GF B Logo Søften Gymnastikforening Søften Gymnastikforening
Team Svendborg B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U12 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF

U13 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornsyld Pigerne C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Løsning IF B Logo Løsning IF Løsning IF
Ry Fodbold B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U6 mix  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF 1 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Hornsyld If C Logo Hornsyld If Hornsyld If
Løsning 1 Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 Logo Løsning IF Løsning IF
Ninjaerne Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Rockerne B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Smølferne B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U7 mix  | B  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting - Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
NBSIF 1 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Varde 1 Logo Varde IF Varde IF
Varde 2 Logo Varde IF Varde IF

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF 1 B Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 B Logo Brande IF Brande IF
De Konge Blå B Logo Løsning IF Løsning IF
Egebjerg Superstars C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Hedensted 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hornsyld If B Logo Hornsyld If Hornsyld If

U9 drenge  | B  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gødvad 1 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad 2 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad 3 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Hatting-torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 3 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-torsted 4 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Løsning B Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 1 C Logo Løsning IF Løsning IF
Løsning 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Stouby B Logo Stouby GIF Stouby GIF
Søvind Drengene B Logo Søvind GIF Søvind GIF
Aabenraa B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

Arrangør: Løsning IF
Sted: Løsning Stadion
Adresse: Tranebovej 8
Postnr: 8723
By: Løsning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 26-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter