Deltagere til Møgeltønder CUP 2017

Den 31. udgave af Møgeltønder CUP vil bygge på den samme skabelon som de foregående 30 stævner. Under Møgeltnder CUP spiller vi 3-, 5- & 7-mands-fodbold.

Damer  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Herrer  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Esbjerg Eagles B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
ø Højst UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Old Boys  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
,kerteminde B Logo Kerteminde boldklub Kerteminde boldklub
Odense Classic B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Odense Classic

Old Girls  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BNS
Bredebro if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bredebro if
Harrislev UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kobbermolle
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
ø Højst UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
TSF pigerne B Logo Tønder SF Tønder SF

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif

U11  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
ø Højst UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12+13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12+13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14+15  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hojer-Tonder 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hojer-Tonder 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14+15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U16+17  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U16+17  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Team Vest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harrislev UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kobbermolle
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Team Vest B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Vest
Tsf 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSF
Tsf 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSF
ø Højst UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Harrislev UIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet kobbermolle
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Tsf 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSF
Tsf 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSF

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredebro 1 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
SUB Sønderborg 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TSF 1 B Logo Tønder SF Tønder SF
TSF 2 C Logo Tønder SF Tønder SF

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Veteraner  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Gørslev IF B Logo Gørslev IF Gørslev IF
Lynge- Uggeløse 1 Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Lynge- Uggeløse 2 Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Møgeltønder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Risum Lindholm B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rode Stjerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rode Stjerne


Sted: Møgeltønder Stadion
Adresse: Møllevej 9B
Postnr: 6270
By: Tønder
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 06-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter