Deltagere til Kløverby Cup

Laven-Linå IF og DGI er igen klar med Kløverby Cup. Op mod 1000 spillere fordelt på ca. 100 hold forventes at deltage i det traditionsrige stævne for U7-U13 drenge og piger. U10 kan spiller 5- eller 8-mands. STÆVNET ER UDSOLGT!

U10 dr. 5-m  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
RUIF U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
STIF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
STIF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
Voel A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gfg voel
Voel C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet gfg voel

U10 dr. 8-m  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye C Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Vinderslev IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinderslev IF

U10 pi. 5-m  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Sorring-Toustrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
Tøserne1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Tøserne2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 pi. 8-m  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
RUIF U11 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Sejs-Svejbæk IF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring/Voel Boldklub C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gfg Voel
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs-Svejbæk IF A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring-Toustrup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF

U12 dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Fuglebakken B. B Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Fuglebakken C. C Logo KFUMs Fodboldklub Århus KFUMs Fodboldklub Århus
Gl. Rye if C Logo Gl. Rye if Gl. Rye if
Gl. Rye If B Logo Gl. Rye If Gl. Rye If
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
RUIF U12 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Skødstrup B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U12 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Lyseng U12 Piger A Logo IF Lyseng IF Lyseng

U13 dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HerningFremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
KHIF B Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Mariehøj IF B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
ØBG Silkeborg 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U13 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens Superstars B Logo FC Horsens FC Horsens
Sejs-Svejbæk IF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
ØBG B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 dr. 5-m  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Logo Århus GF Århus GF
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
GFG Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
Ikast KFUM 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ikast KFUM 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
ØBG Balle 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 pi. 5-m  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 dr.  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
FC United B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Gulddrengene C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Hadsten SK A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hadsten SK C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
MH2010 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Mejdal-Halgård
Ninja Turtles A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
RUIF U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
RUIF U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Silkeborg KFUM A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Sorring-Toustrup IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
Sorring-Toustrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
Viborg FF B Logo Viborg FF Viborg FF
Vinding SF C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Buskelund 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 dr.  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
GFG Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
Gødvad 1 A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad 2 B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Gødvad 3 C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Lemming IF C Logo Lemming IF Lemming IF
LIF 1 B Logo Løsning if Løsning if
LIF 2 C Logo Løsning if Løsning if
RUIF U9 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
SSIF B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 3 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Stautrup IF B Logo Stautrup IF Stautrup IF
Stautrup IF C Logo Stautrup IF Stautrup IF
Virklund Boldklub X C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund Boldklub Y B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Aarhus Fremad 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad
Aarhus Fremad U9 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad

U9 pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Tidsrum 9-17

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF C Logo Lemming IF Lemming IF
RUIF U9 Piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro UIF
Ry 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Sorring-Toustrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF
SSIF - 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF - 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

Arrangør: Laven-Linå Idrætsforening
Sted: Linå Stadion
Adresse: Linåtoften 20
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 23-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter