Deltagere til Lunderskov MiniCup

Landsdelens største og hyggeligste 3- & 5-mands fodboldstævne. Stævnet afvikles i 2017 igen som et ALL INCLUSIVE stævne: * Gratis forældre kaffe * Gratis frugt til alle spillere * Gratis saftevand til alle spillere * Præmier og pokaler til alle spillere

U10 - Drenge (2008)  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
LB1 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
LB2 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
LB3 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
LB4 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Mejdal - Halgård. B Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
NBSIF 1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest 1 B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Svendborg 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B

U10 - Piger (2008)  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF 1 A Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 C Logo Brande IF Brande IF
Egen UI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 3 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
MG & BK C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Ribe BK 1 B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
TPI tøserne B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI tøzerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Vonsild FK B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U6 - MIX (årg 2012)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert 3 B Logo Bjert IF Bjert IF
KB1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov 1 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov 3 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub

U7 - MIX (årg 2011)  | Mixede

31 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Banditterne fra SIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sommersted IF
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert 1 B Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 2 Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert 3 B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
De seje fra Askov B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Lunderskov Boldklub 1 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 3 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 4 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF 1 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
SIF Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Starup UIF 1 - Starup UIF 2 A Logo Starup UIF Starup UIF
TVED A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Varde 1 Logo Varde if Varde if
Varde 2 Logo Varde if Varde if
Varde 3 Logo Varde if Varde if
Varde 4 Logo Varde if Varde if
Vinding SF 1 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U8 - Drenge (2010)  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF U8 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U8 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF 1 B Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 2 B Logo Brande IF Brande IF
Bredballe IF 1 A Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby GF A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø årgang 2010 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Ribe BK 1 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Seest Boldklub 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
U8 C Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
u8 nr.2 C Logo Lunderskov boldklub Lunderskov boldklub
Vejen SF (1) C Logo Vejen SF Vejen SF
Vejen SF (2) C Logo Vejen SF Vejen SF
Vonsild FK C Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U8 - Piger (2010)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 - Drenge (2009)  | Herrer/Drenge

41 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 11:30

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Boldklubben marienlyst B Logo Boldklubben marienlyst Boldklubben marienlyst
Brande 1 A Logo Brande IF Brande IF
Brande 2 B Logo Brande IF Brande IF
Bredebro A Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Dgf B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dgf flensborg
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EfB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EfB 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FfF 1 B Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
FfF 2 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Hammelev 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev SUF Fodbold
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Kaptain kaos & co. C Logo Jels IF Jels IF
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 3 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub1 B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if B Logo Spangsbjerg if Spangsbjerg if
SSK 1 B Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TPI Rødderne B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Stjernerne B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vamdrup IF B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vinderup ik A Logo Vinderup ik Vinderup ik
VSF A A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF B B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Aabk 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U9 - Piger (2009)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Start kl. 09:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Jelling FS C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Knud Gade Vejle B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Lunderskov Boldklub 1 Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby piger B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

Arrangør: Lunderskov Boldklub
Sted: Lunderskov Stadion
Adresse: Reinholdts Bakke 29
Postnr: 6640
By: Lunderskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 04-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Easter Open 2018
28. mar - 2. apr 2018
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4
24. - 26. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter