Deltagere til BJERT CUP

Trekantsområdets hyggeligste stævne for drenge og piger U5-U10 med masser af fodbold, boder og konkurrencer.

U10/2008 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF 1 A Logo Bjert IF Bjert IF
Seest 2 A Logo Seest boldklub Seest boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U10/2008 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF 2 C Logo Bjert IF Bjert IF

U10/2008 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Seest 1 B Logo Seest boldklub Seest boldklub

U10/2008 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF U10 piger (1) B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U10 piger (2) B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Harte G&IF U10 B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U10/2008 piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF 1 C Logo Bjert IF Bjert IF
Bjert IF 2 C Logo Bjert IF Bjert IF
Kolding Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
NBSIF 1 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF

U5/2013 piger/drenge  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KB1 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U6/2012 piger/drenge  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF

U7/2011 piger/drenge  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

U8/2010 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U8/2010 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Harte IF C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Ribe BK C Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Sjølund IF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sjølund IF
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U8/2010 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8/2010 piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8/2010 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9/2009 drenge  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DGF Flensburg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet DGF Flensburg
OB U9. A A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Ribe BK A Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub

U9/2009 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Wiesharde 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Wiesharde
OB U9. C C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U9/2009 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby GF 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
FC Wiesharde F1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Wiesharde
Vonsild FK 1 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U9/2009 piger  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9/2009 piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF U9 piger B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
NBSIF 1 A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

Arrangør: Bjert IF
Sted: Bjert stadion
Adresse: Engløkke 2
Postnr: 6091
By: Bjert
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 26-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter