Deltagere til Louis Nielsen Cup 2017

Afsluttende stævne for U10-U13 8-mands hold drenge og piger i SIK, Viborg. Sidste år var stævnet udsolgt, så skynd jer at få tilmeldt holdet. Madbuffet til alle spillere og flotte præmier til vinderholdene. Minimum 4 kampe til alle.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande if A Logo Brande IF Brande IF
De røde & hvide A Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Dreamteam FC A Logo Herning KFUM Herning KFUM
Herning KFUM A Logo Herning KFUM Herning KFUM
IF Frem Skørping 1 A Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Mejrup A Logo Mejrup GU Mejrup GU
SIK Tigers A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skødstrup 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
VRI A A Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornslet IF B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Mejdal - Halgård B Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Viborg FF B Logo Viborg FF Viborg FF
VSK - Aarhus u 10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSK Aahus
ØBG Buskelund B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Holstebro B C Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
IF Frem Skørping 2 C Logo IF Frem Skørping IF Frem Skørping
Mejrup C Logo Mejrup GU Mejrup GU
Skødstrup 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
U10 Drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
VRI U10 C C Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SHI A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skibsby Højene IF A Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
West Ham A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK B Logo BMK 90 BMK 90
BT/SVIF B Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skive IK Resen B Logo Skive IK Skive IK
Snejbjerg SG&I B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Spjald IF B Logo Spjald Idrætsforening Spjald Idrætsforening
St. Restrup 1 B Logo St. Restrup IF St. Restrup IF
Virup IF 1 B Logo Virup IF Virup IF
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
SHI 2 C Logo Skibsby-Højene IF Skibsby-Højene IF
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Silkeborg KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ST 70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ST 70

U11 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Vh08 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VH08
Aalborg KFUM 1 A Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U11 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Viborg B Logo Team Viborg Team Viborg
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Skibbild IF C Logo Skibbild IF Skibbild IF

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Rosensund A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Silkeborg IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søndermarken IK 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KLG B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Søndermarken IK 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U12 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rødkærsbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødkærsbro
Silkeborg KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Søndermarken IK 3 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U12 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Skibet IF - Skibets seje sild A Logo Skibet IF Skibet IF

U12 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Team Viborg B Logo Team Viborg Team Viborg

U12 Piger C  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst C Logo Marienlyst Marienlyst
VFF tøserne C Logo Viborg FF Viborg FF
Åkjær pigerne C Logo Skive IK Skive IK

U13 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Holstebro 1 B Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Løgstrup G&IF B Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Orange Boys B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Snejbjerg B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Virklund B B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Buskelund B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U13 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Holstebro 2 C Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Løgstrup G&IF 2 C Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U13 Piger A  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst

U13 Piger B  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger C  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Søndermarken IK
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 04-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter