Deltagere til Orient Cup 2017

D. 18-19 November Byder Orient Fodbold på Indendørs i Rødovre. 400 kr pr hold fra u5-12 oldboys & Oldgirls. U5-U6-u7p får medaljer Halvbane. Personlige pokaler til nr. 1,2 og nr 3 medalje samt stor pokal til vinderen i U7-12. SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

OldBoys  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Rebæk I.F C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rebæk I.F

OldGirls  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger årg 2008  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bellabamserne C Logo FC Bella FC Bella
Brøndby if Logo Brøndby if Brøndby if
BSF Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvidovre IF U10P A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sengeløse U10A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sengeløse U10C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U10 årg 2008 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
HI Blå B Logo Herlev IF Herlev IF
HI Hvid A Logo Herlev IF Herlev IF
Lyngby Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød A A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød B B Logo Solrød FC Solrød FC

U10 årg 2008 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød C C Logo Solrød FC Solrød FC

U11 årg 2007 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Glostrup Driblerne B Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup

U11 årg 2007 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
CS' orienter Logo Orient GIF Orient GIF
Glostrups Seje drenge C Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Martins orienter Logo Orient GIF Orient GIF

U12 årg 2006 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF

U12 årg 2006 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF

U5 årg 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient (1) C Logo Orient GIF Orient GIF

U6 årg 2012  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Orient (1) C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient (2) C Logo Orient GIF Orient GIF

U7 Piger årg 2011-12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Tårnby1 C Logo Tårnby FF Tårnby FF

U7 årg 2011 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK 1 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bk.Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FB Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB - Black & Yellow B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB - Black & Yellow Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient U7 Logo Orient GIF Orient GIF

U7 årg 2011 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK 2 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK 3 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Hellas C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient U7 - 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Roskilde KFUM C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U8 årg 2010 A/B  | AB  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby (Vest) B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FC Holte Blå A Logo fc holte fc holte
FC HOlte Hvid B Logo fc holte fc holte
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Skovshoved IF Hvid A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Taastrup B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U8 årg 2010 C  | C  | Mixede

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK Blå C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B82 C Logo B82 Virum B82 Virum
Fremad Amager U8 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nødebo IF C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
TFC 1 C Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U8-9 Piger årg 09/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bellabamserne C Logo FC Bella FC Bella
Nørrebro United 1 C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF

U9 årg 2009 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 5 B Logo Orient GIF Orient GIF
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U9 årg 2009 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
GlostrupFK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Lundegarden C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 6 C Logo Orient GIF Orient GIF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Orient GIF
Sted: Rødovre Hallen
Adresse: Rødovre Parkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 15-11-2017


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter