Deltagere til Orient Cup 2017

D. 18-19 November Byder Orient Fodbold på Indendørs i Rødovre. 400 kr pr hold fra u5-12 oldboys & Oldgirls. U6 får medaljer Halvbane. Personlige pokaler til nr. 1,2 og nr 3 medalje samt stor pokal til vinderen i U7-12. SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

Nedlagt  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Nedlagt  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Nedlagt  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

OldBoys  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
66'erne B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
BK Rødovre Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
BK Rødovre Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Casino Næstved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Rebæk I.F C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rebæk I.F

OldGirls  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag/Aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Bagsværd BK C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bøllerne C Logo Orient GIF Orient GIF
HVB B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Lellinge IF C Logo Lellinge IF Lellinge IF
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Tosserne C Logo Orient GIF Orient GIF
VLI-pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Veterinær og Landbohøjskolens Idrætsforening, VLI

U10 Piger årg 2008  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bellabamserne C Logo FC Bella FC Bella
Brøndby if Logo Brøndby if Brøndby if
BSF Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
De seje tøser C Logo Viby IF Viby IF
Greve blå A Logo Greve fodbold Greve fodbold
Greve hvid C Logo Greve fodbold Greve fodbold
HIK U10 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF U10P A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient U9 piger C Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sengeløse U10A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sengeløse U10C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sundby supergirlz A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Union C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union

U10 årg 2008 A/B  | AB  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
HI Blå B Logo Herlev IF Herlev IF
HI Hvid A Logo Herlev IF Herlev IF
Jyllinge 2 B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Køge 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv BK 1 A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv BK 2 A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 7 B Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød A A Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød B B Logo Solrød FC Solrød FC

U10 årg 2008 C  | C  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 Claus C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dragør BK 1 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør BK 2 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Greve pigerne Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hjorten 1 C Logo IF Hjorten IF Hjorten
Jyllinge 1 C Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
Måløv BK C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 8 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 9 C Logo Orient GIF Orient GIF
Solrød C C Logo Solrød FC Solrød FC
TFC Grøn C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF

U11 årg 2007 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
BK Rødovre B Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Glostrup Driblerne B Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Hekla Bryggen B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SIF Blå Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
SIF Hvid Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Team Quangs gfk'ere B Logo Glostrup FK Glostrup FK

U11 årg 2007 C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B82 C Logo B82 Virum B82 Virum
Bk Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
CS' orienter Logo Orient GIF Orient GIF
Glostrups Seje drenge C Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Hekla Bryggen C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hjorten 1 Logo IF Hjorten IF Hjorten
Hvalsø drengene C Logo Hvalsø IF Hvalsø IF
Martins orienter Logo Orient GIF Orient GIF

U12 årg 2006 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Blue Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Brydes Alle 1 A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Brydes Alle 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Husum Boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Messi Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U6 årg 2012  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet b.93
BK Rødovre C Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HVB 1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvepsene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Mikes drenge Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Orient (1) C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient (2) C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Piger Logo Orient GIF Orient GIF
RBK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Tårnby FF 2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vor Frue B Logo Vor Frue IF Vor Frue IF

U7 årg 2011 A/B  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK 1 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Bk.Hellas B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FIX 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA Grå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
GFA Hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løveungerne Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient U7 Logo Orient GIF Orient GIF

U7 årg 2011 C  | C  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AFK 2 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK 3 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B.93 U7 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Rødovre C Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Blåt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Fix 2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Grønt C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Hellas C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Orient U7 - 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Roskilde KFUM C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Vindinge C Logo Vindinge IF Vindinge IF
Vindinge 2 C Logo Vindinge IF Vindinge IF

U8 årg 2010 A/B  | AB  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB Tårnby (Vest) B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIK 65 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Allerød FK Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FC Holte Blå A Logo fc holte fc holte
FC HOlte Hvid B Logo fc holte fc holte
Herlev IF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Herlev IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby 1 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 4 Logo Orient GIF Orient GIF
Skovshoved IF Hvid A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Tune Blå B Logo Tune If Tune If
Ves10a B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U8 årg 2010 C  | C  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Hvid C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
AB Tårnby C Logo Tårnby Boldklub Tårnby Boldklub
AFK Blå C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B82 C Logo B82 Virum B82 Virum
BK Rødovre C Logo Boldklubben Rødovre Boldklubben Rødovre
Fremad Amager U8 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Nødebo IF C Logo Nødebo IF Nødebo IF
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF
RIF C Logo Ringsted IF Ringsted IF
Ringsted 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ringsted
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldspurt Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Tune Gul C Logo Tune If Tune If

U8-9 Piger årg 09/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Bellabamserne C Logo FC Bella FC Bella
Brøndby 1 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Kværkeby Pigerne C Logo Kværkeby IF Kværkeby IF
Nørrebro United 1 C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
SIF piger 2 B Logo Snekkersten Idræts Forening Snekkersten Idræts Forening
Trelleborgs FF B Logo Trelleborgs FF Trelleborgs FF

U9 årg 2009 A/B  | AB  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barcalona A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
BK Avarta Sort A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Greve Hvid B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hellas Messi B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas Neymar B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Juventus A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Lyngby 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Løverne B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Orient 5 B Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Rosenhøj 2 Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
Tigrene B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U9 årg 2009 C  | C  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B1903 3 C Logo B1903 B1903
GlostrupFK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hjorten 1 C Logo IF Hjorten IF Hjorten
Hjorten 2 C Logo IF Hjorten IF Hjorten
Lundegarden C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient 6 C Logo Orient GIF Orient GIF
Real Madrid C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Rosenhøj C Logo Rosenhøj bk Rosenhøj bk
TOF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Orient GIF
Sted: Rødovre Hallen
Adresse: Rødovre Parkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 15-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter