Deltagere til LSF - Børnestævne

LSF afholder SUPER GODT UDENDØRSSTÆVNE TIL DE YNGSTE. Breddestævne for drenge U6 til U10 niveau C/D og piger U8, U9 og U11 Niveau B/C. Søndag d. 20/08-2017. Vi glæder os til at se jer. BEMÆRK U8, U9 og U10 Spilles på HELBANE.

U10 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve 1 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U11 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB Batmand Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Supermand Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Argentina Logo Nørrebro United Nørrebro United

U8 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hvid C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U8 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Små Støvler Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U9 - drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum tiger B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
LSF Hvid C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF Rød C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U9 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

Arrangør: Ledøje-Smørum Fodbold
Sted: Ledøje-Smørum Hallen
Adresse: Flodvej 62
Postnr: 2765
By: Smørum
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2017>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 06-08-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter