Deltagere til SportyMe CUP Herstedøster IC 2017

Tilmelding/mere information: Nicolaihermansen(a)hotmail.com, - SportyMe CUP er et stævne med fokus på Fair play og gode oplevelser. Stævnet er for breddehold hvorfor B og C niveau er velkomne.

U10 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brøndby C Logo Brøndby IF Brøndby IF
FC Holte C Logo FC Holte FC Holte
Greve 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Herstedøster IC 1 B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Herstedøster IC 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HIK 08B1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
karlslunde if 3 B Logo karlslunde if karlslunde if
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U10 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hic 1 B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Hic 1 B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC

U11 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben FIX - rød C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Boldklubben FIX - sort C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Gadstrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gadstrup
Herstedøster 1 B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Herstedøster 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HIK B Logo Hellerup Idræts klub Hellerup Idræts klub
Orient C Logo Orient GIF Orient GIF
Sengeløse C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U12 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 07-1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Team Måløv C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U13 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV Pigerne C Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Gubbyerne C Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
Herstedøster IC C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HGB 2 C Logo Holmegaard Glasværks Boldklub Holmegaard Glasværks Boldklub
JB Pigerne B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U14 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15/16 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 1 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Allerød Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Herstedøster 1 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Herstedøster 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

U9 drenge B/C  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
C C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 B Logo FC Holte FC Holte
Greve Blå Kometer Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå Lyn Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve hvid Tiger B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Havdrup 1 C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 C Logo Havdrup GI Havdrup GI
HI 1 B Logo Herlev IF Herlev IF

U9 piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Herstedøster IC C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
LSF Ledøje-Smørum B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold

Arrangør: Herstedøster IC
Sted: Herstedøster IC
Adresse: Bymosevej 4
Postnr: 2620
By: Albertslund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 01-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter