Deltagere til Safari Fodbold Cup 2017

Safari Fodbold Cup er et efterårsstævne, som henvender sig til alle 3- 5- og 8-mands hold i U5-U12 Drenge og U6-U12 Piger.

U10 Drenge 5M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Isenvad FK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Isenvad FK
Sabro IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro IF

U10 Drenge 5M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kammer C Logo Vejle Kammeraterne Vejle Kammeraterne
Sabro IF C Logo tst/Sabro tst/Sabro

U10 Drenge 5M  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF B Logo Århus GF Århus GF
IF Centrum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Odder IGF 1 B Logo Odder IGF Odder IGF
Skødstrup if - 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup if - 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stensballe IK B Logo Stensballe IK Stensballe IK

U10 Piger 5M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger 5M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC FRI B Logo Idom-Råsted IF Idom-Råsted IF
Jelling FS U10 girls B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF
Vinding SF B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11 Drenge 5M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF

U11 Drenge 8M  | B1  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby gf B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalby GF

U11 Drenge 8M  | B2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC GOG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG

U11 Drenge 8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Knæhøj karse Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11 Drenge 8M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger 5M  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC GOG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Ulve pigerne C Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub

U11 Piger 8M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger 8M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC FRI B Logo Nr. Felding GIF Nr. Felding GIF
IFA pigerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen
Jelling fs B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber

U12 Drenge 5M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | B2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | C1  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | C2  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge 8M  | B1  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger 5M  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Horsens Freja C Logo Horsens Freja Horsens Freja

U12 Piger 8M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF

U12 Piger 8M  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger 8M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 Drenge 3M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF U5 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF

U6 Drenge 3M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov/Malt C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF

U6 Piger 3M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Drenge 3M  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ACFC A.C.F.C. Logo ukendt af Staevner.dk A.C.F.C.
AGF A Logo Århus GF Århus GF
BMI B Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
Dalby GF 3 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hatting-Torsted Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens Freja Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja Logo Horsens Freja Horsens Freja
IF Centrum 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
IF Centrum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Jelling fs 1 Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling fs 2 Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Krudtuglerne A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Lopperne A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Romalt IF Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt If B Logo Romalt IF Romalt IF
Ry 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Ry 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Sprinterne A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Vinding SF 1 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 3 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 4 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U7 Piger 3M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov Malt piger U7 C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
De seje fodboldpiger B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U8 Drenge 5M  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Hatting / Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
JBS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet JBS
Jelling B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Tvingstrup IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tvingstrup IF
Varde if B Logo Varde if Varde if
Virklund B C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U8 Drenge 5M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
FC GOG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG
Hobro IK 2 A Logo Hobro IK Hobro IK

U8 Drenge 5M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting / Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK 1 C Logo Hobro IK Hobro IK

U8 Piger 5M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger 5M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge 5M  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hou og Omegns IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hou og Omegns IF

U9 Drenge 5M  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting-torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kammer B Logo Vejle Kammeraterne Vejle Kammeraterne
Nørre Nebel IF B Logo Nørre Nebel Idrætsforening Nørre Nebel Idrætsforening
Odder - orange B Logo Odder IGF Odder IGF
Tarp B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B
Vejle B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejle B

U9 Drenge 5M  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BMI C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
BMI 1 C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
Erritsø GIF 2 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hatting-torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Odder - blå C Logo Odder IGF Odder IGF
Rårup C Logo Rårup GIF Rårup GIF
Tarp C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tarp B

U9 Piger 5M  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Centrum C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
Vinding SF Piger 1 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9 Piger 5M  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC GOG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC GOG


Sted: Klubber nær Givskud Zoo

Postnr: 7323
By: Givskud
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 07-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter