Deltagere til Avarta-Julestævne 2017

Bredde stævne For U6-U13 Drenge og U15 Piger i Rødovre hallen . Der vil være FLOT STOR STATUET 25 CM TIL ALLE SPILLERE I årgang U6-U7 og slutspil i alle andre puljer hvis antal hold tillader det ellers pokaler til vindere af puljerne

U10-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Måløv BK 3 A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U10-B  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U10 B1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U10 B2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B 1908 Hvid B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Skjold 1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
HI Blå B Logo Herlev IF Herlev IF
Måløv BK 2 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U10-C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U10 C1 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U10 C2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B 1908 Orange C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Skjold 3 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brøndby IF C Logo Brøndby IF Brøndby IF
HI - 3 C Logo Herlev IF Herlev IF
Karlslunde 4 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Måløv BK 1 C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Østerbro IF C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U11-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
SIF blå Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U11-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta B B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Holbæk B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Rosenhøj 1 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rødderne B Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Tuse fighters B Logo Tuse IF Tuse IF

U11-C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Rosenhøj 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U12-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U12 -1 A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U12 -2 A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U12-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U12 -3 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U12-C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U12 -4 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U12 -5 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta-1 A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
GVI 1 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hb05 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herfølge
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U13-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
GVI 2 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 3 Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Tuse 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vestegnen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vstgn B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13-C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U15-B Piger  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 1 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
greve x B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hvidovre IF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Roskilde Pigefodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Toksværd C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U6  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 - Hvid B Logo B1903 B1903
B1903 - Sort B Logo B1903 B1903
Boldklubben Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
brøndby if A Logo brøndby if brøndby if
brøndby if B Logo brøndby if brøndby if
brøndby if C Logo brøndby if brøndby if
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FB årgang 2012 - Gul B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hekla U6 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hjorten C Logo IF Hjorten IF Hjorten
KB Q3 - blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 - hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Q1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Q1 -1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Q1 -2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TOF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF

U7  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby U7 Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AIF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 3 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta U7 - 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U7 - 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B82 B Logo B82 Virum B82 Virum
Blåt C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Boldklubben Frem Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Brøndbyernes IF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brøndbyernes IF
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Grønt Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Valby BK
Havdrup 1 Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup 2 Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Løveungerne Hvid Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rudebanden C Logo FC Holte FC Holte
SAT Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SAT
TOF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF

U8-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-B  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 (vest) B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB's U8 drenge B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AIK 65 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Helsinge Fodbold B Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HG Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB C B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Panterne B Logo Hareskov IF Hareskov IF
TFC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
Ves10a B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U8-C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
AB Tårnby C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 (vest) C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta 2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Gentofte FA Grå Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte FA Hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Helsinge Fodbold C Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
TFC Grøn C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tigerne C Logo Hareskov IF Hareskov IF

U9-A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Avarta Sort A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Bk Hellas A A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LSF A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
ÅIF 09 A Logo Ålholm If Ålholm If

U9-B  | B  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Avarta Hvidt B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Bk Hellas B B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
FB Gul09 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Gentofte Fodbold Akademi 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Himmelev-Veddelev B2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HUI Real Madrid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Miljø rengøring B B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Roskilde Kfum B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SGIF B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
TOF 1 B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vallensbæk IF B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
ÅIF 09 B Logo Ålholm If Ålholm If

U9-C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B1903 1 C Logo B1903 B1903
Gentofte Fodbold Akademi 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Miljø rengøring C C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
TOF 2 C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Boldklubben Avarta
Sted: Rødovrehallen
Adresse: Rødovreparkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter