Deltagere til KIF U10 CUP 2017

INVITATION TIL Karlslunde IF U-10 CUP, lørdag den 16. september 2017

U-10 niveau AB  | AB  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 - 1 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1908 - 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
B1908 - 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
BSV 2008 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA
Greve 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HFC A A Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Karlslunde IF 1 A Logo karlslunde if karlslunde if
Karlslunde IF 2 A Logo karlslunde if karlslunde if
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 AB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Solrød B B Logo Solrød FC Solrød FC
Solrød FC A A Logo Solrød FC Solrød FC

U-10 niveau B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Greve 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HFC B B Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
Ishøj IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IshøjIF
Karlslunde IF B Logo karlslunde if karlslunde if
Karlslunde IF 3 B Logo karlslunde if karlslunde if
Karlslunde IF 5 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
RB 1906 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RB 1906
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U-10 niveau C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HFC C C Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
hvb cc C Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF 6 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
Tune IF C Logo Tune IF Tune IF
VSB C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Arrangør: Karlslunde IF
Sted: Karlslunde Hallerne
Adresse: Kongens Enge 42
Postnr: 2960
By: Karlslunde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 08-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Easter Open 2018
28. mar - 2. apr 2018
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4
24. - 26. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter