Deltagere til Sanderum Cup B/C stævne

Indestævne med lige mange kampe til alle hold. Matchning i fokus Medaljer og frugt til alle Der spilles 2 timer og 30 minutter i alle rækker. Efter tre kampe til alle hold, brydes der op til nye rækker. Her matches holdene efter de første resultater.

U10 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2/12 kl. 1530-1800

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Søhus Stige Boldklub B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Vojens BI B Logo Vojens B&IK Vojens B&IK

U10/11 piger  | BC  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3/12 kl. 1530-1800

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold X C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Y C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Skeby GF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Søhus Stige 1 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
VSF-1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF-2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
VSF-3 C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Årslev C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3/12 kl. 0800-1030

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
Dalum Rød B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort C Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF B B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF C C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Højby C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 B Logo Højby S&G Højby S&G
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS blå C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 1
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 2
Sanderum 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 3
Sanderum 4 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 4
Silkeborg IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Silkeborg IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skeby GF 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF
Skeby GF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skeby GF

U12 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3/12 kl. 1030-1300

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 Odense B Logo B.67 B.67
Dalby IF B Logo Dalby IF Dalby IF
DLO Rengøringsservice B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team DLO-Rengøring
Erritsø b B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø b1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø C1 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fjordager 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager 2 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Håndværkerne B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Legenderne 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Nr. Lyndelse Drengene C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse Drengene 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Silkeborg IF B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
SKR17 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KRFK/Skeby GF
SKR17 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KRFK/Skeby GF
TPI - 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
tpi-1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
tpi-2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U12/13 piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3/12 kl. 1530-1800

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK Logo KRFK KRFK
Langeskov B Logo Langeskov IF Langeskov IF
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Tarup/Paarup IF (3) B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tarup/Paarup IF (4) C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 3/12 kl. 1300-1530

Holdnavn Niv Logo Klub
BK.Syd 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK. Sydlangeland
Bk.Syd1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK. Sydlangeland
EGB B Logo Ejby IK Ejby IK
OB & ik Sort C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
OB & ik Stribet C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 1
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 2
Sanderum 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
SKR17 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KRFK/Skeby GF
THE BULLDOGS C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
The hotdogs C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
The Kings B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U5-6-7 mix  | BC  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2/12 kl. 1030-1300

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 1 U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalum 1 U7
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalum 2 U7
Erritsø u6 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø u7 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø u7 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø u7 3 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Næsby 1 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum U7 1
Sanderum 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum U7 2
Sanderum U6 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum U6 1
Sanderum U6 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum U6 2

U8 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2/12 kl. 0800-1030

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 1
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum 2

U9 drenge  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 2/12 kl. 1300-1530

Holdnavn Niv Logo Klub
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Rolfsted IF B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Sanderum 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sanderum
Søhus Stige BK C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub

Arrangør: Sanderum Boldklub
Sted: FKS-Hallen
Adresse: Tranehøjen 5
Postnr: 5250
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 12-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter