Deltagere til Gladsaxe VIF Cup 2017

Gladsaxe VIF Cup er tilbage for U-7 til U-15 i Gladsaxe Sportscenter med afvikling i 2 haller. "Mange kampe-hurtig afvikling". Stævnet som er kendt for de flotte pokaler. Fodbold når det er bedst.

U10-A (2008)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-B (2008)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag frokosttid

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-CD (2008)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag frokost tid

Holdnavn Niv Logo Klub

U11-AB (2007)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U11-BC (2007)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U12-AB (2006)  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Al_ Falouja Hillerød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Al _ Falouja Hillerød
AUMENTO-1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hjortsdrenge A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Uddberg servicepartner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12-BC (2006)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B93-Hold1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93-Hold2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HIK blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK hvid B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub

U13 (2005)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag kl.17

Holdnavn Niv Logo Klub
AUMENTO Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Cytex Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Sund sult Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Tuse B Logo Tuse IF Tuse IF
Tuse 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 (2004)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca Drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bayern Drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hanis drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Real Drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U15 (2003)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U7-A (2011)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag frokost tid

Holdnavn Niv Logo Klub

U7-B (2011)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK skjold 2011.1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Dragør BK Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U7-CD (2011)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-A (2010)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag frokost tid

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-B (2010)  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Øst B Logo Tårnby Boldklub Tårnby Boldklub
BK Frem B Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Nif B Logo Næstved IF Næstved IF

U8-CD (2010)  | CD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B82 Hold 1 C Logo B82 Virum B82 Virum
B82 Hold 2 C Logo B82 Virum B82 Virum
Havdrup 2 C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Ves10a Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U9-A (2009)  | A  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK 2 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HG 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Real Madrid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing

U9-B (2009)  | B  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AIF 2009 hold 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2009 hold 2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GVI I B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI II B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla II B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HVS 09 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Juventus B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
TOF Team Rustik 1 B Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Valby Boldklub 1 B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vestamager B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U9-CD (2009)  | CD  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag frokost tid

Holdnavn Niv Logo Klub
a-fa.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet amager-fodboldakademi
Bayern M C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Fix 2 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 3 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
GVI III C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG 4 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
JB1 Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
TOF Team Rustik 2 C Logo Toksværd Olstrup Fodbold Toksværd Olstrup Fodbold
Valby Boldklub 2 C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vestamager C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby


Sted: Gladsaxe Sportscenter
Adresse: Vandtårnsvej 55
Postnr: 2860
By: Søborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 02-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter