Deltagere til B.93 RAW Mobility Cup 2017

Den 22. oktober afholder B.93 RAW Mobility Cup for de mindste årgange fra u6-u10. Min. 5 kampe og medaljer til alle U6-U8. Holdpokaler i U9 og U10. Scoringspræmier i alle rækker! Vel mødt. B.93

U 10 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Hekla Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hekla
BK Hekla Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hekla
Greve Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla U10P B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Sengeløse U10 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sundby supergirlz Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby supertøzer A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Union C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
HUI U6 Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KBQ1- Hold 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KBQ2 - hold 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
U6 Karlslunde Logo Karlslunde IF Karlslunde IF

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 E1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 E2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Diego & Thor B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893

U8  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
B93 lørdagsdrengene 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 lørdagsdrengene A A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
b93 -ok1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
b93 -ok2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BS72 HRH B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 Karl Johan A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
CIK C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
Holbæk A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk C C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB C2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Rosenhøj bk. B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Slagelse B&I 1 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 3 B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Tårnby FF drengene C Logo Tårnby FF Tårnby FF

U8 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse U8 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U9 - piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 2009 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
B.93 Galacticos 1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 Galacticos 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Messi B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Glostrup FK C Logo Glostrup FK Glostrup FK
GVI I B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI II B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KBK Hillerød Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
KBK Hillerød 2 C Logo KBK Hillerød KBK Hillerød
TIIF B Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening Torslunde Ishøj Idrætsforening

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B.93 baner
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 09-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter