Deltagere til Bauhaus Valbycup 2017

Boldklubben Frem byder velkommen til Bauhaus Valby cup .Der vil være effektiv spille tid og hurtig afvikling af stævne med påsatte kampledere på vores græsbaner. PS der stadigvæk plads i årgang9 a-b-c så skynd jer at tilmelde.

U 10  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B 1908 Hvid B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B 1908 Sort B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Bk frem B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Frem
BK Skjold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hellas 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hellas
Herstedøster IC - 1 B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Karlslunde IF 3 B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge Bk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SB U10 Barca B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TFC B Logo Taastrup FC Taastrup FC
VAlby Boldklub II B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U 10  | A  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Logo Aakanden GF Aakanden GF
B 1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B93 1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hellas 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hellas
Holbæk A1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk A2 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Holbæk B2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Karlslunde IF 1 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge Bk 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Køge Bk
Roskilde KFUM A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SB U10 Ajax A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Valby Boldklub I A Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U 10  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 Orange C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B.93 2008 Claus C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2008 Claus II C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk Frem C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Frem
BK Skjold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
CIK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Cristianshavn Idrætsklub
Greve pigerne C Logo Greve fodbold Greve fodbold
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hellas 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hellas
Herstedøster IC - 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Karlslunde IF 5 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Roskilde KFUM C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SB U10 Chelsea C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC
VAlby Boldklub III C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
VSB C C Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U 5  | -  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 6  | -  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7  | -  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 8  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK 2 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B73 Zebraerne C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Holbæk C C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Tårnby FF Drengene C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ørestad IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF

U 8  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Bjørnene B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BS72 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BS72 gul B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Fremmerne Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
Holbæk B B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Ves10a B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

U 8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK 1 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B73 Aberne A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Holbæk A A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kværkeby IF A Logo Kværkeby If Kværkeby If

U 9  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF 3 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Claus D C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremmerne C Logo Boldklubben Frem Boldklubben Frem
RB3 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vestia 3 C Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U 9  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
RB1 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Team X B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TOF
Vestia 2 B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
ÅIF 09 B Logo Ålholm If Ålholm If

U 9  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kwame's drenge A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Thomas, D Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

Arrangør: Boldklubben FREM
Sted: Boldklubben Frem
Adresse: Julius Andersensvej nr. 7
Postnr: 2450
By: København SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 24-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter