Deltagere til HIK CUP EFTERÅR 2017

Hellerup Idræts Klub inviterer til efterårs cup på vores baner i HIK. Vi afvikler såvel 3-, 5- & 8-mandsturneringer i årgangene U5-U10.

U10 5Mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 U10 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Lundtofte C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
TFC C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U10 8Mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 8Mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla Kyoto B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla

U5 3 Mands A/B/C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 3 Mands A/B/C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 2012 PMC Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC II Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FBI.1 C Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U7 3 Mands B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
FA 2000 1 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 B Logo FA 2000 FA 2000
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U7 5 Mands  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 09.30-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 - 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF

U8 5 Mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.30-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Jægersborg Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U8 5 Mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 09.30-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
AB Tårnby (vest) B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Kastrup u7 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lsf 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Tune IF 2 B Logo Tune IF Tune IF

U8 5mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9:30 - 12:30

Holdnavn Niv Logo Klub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Tigerne C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Tune IF 1 C Logo Tune IF Tune IF

U9 5 Mands A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13.00-16.00

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB 2 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Brøndby if. A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FIX1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HG 3 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB Mads/Simon A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9 5 Mands B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 13.00-16.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby if. Blå B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HG 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HUI Real Madrid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
KB U9 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 Chelsea C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vestamager 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

U9 5Mands C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 13:00 - 16:00

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold SØLV C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Vestamager 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby

Arrangør: Hellerup Idræts Klub
Sted: HIK's Baner
Adresse: Bregnegårdsvej 25
Postnr: 2900
By: Hellerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 25-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter