Deltagere til Vinter Champions League U9, U10 & U11

NU MED DATOER: HOG Hinnerups succesrige Vinter Champions League på kunstgræs for U9, U10, U11 drenge er åben for tilmelding. Skynd jer - der er kun plads til 8 hold i hver række!

U10A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg A Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Grenaa A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gif grenaa
HIF A Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hog/gui a A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ry Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Virup if A Logo Virup if Virup if
ØBG Buskelund A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF-U10B B Logo Århus GF Århus GF
Brabrand IF U10 X B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Fuglebakken KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fuglebakken KFUM
Hog/gui b B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornslet IF B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Lystrup 1 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
What-der-er-goal B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry fodbold
Aabyhøj IF B Logo Aabyhøj IF Aabyhøj IF

U10C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brabrand IF U10 Y C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
Drengene fra Sabro C Logo tst/Sabro tst/Sabro
Hog/gui c C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornslet IF C Logo Hornslet IF Hornslet IF
HSK C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
VFB Hold 2 C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Aarhus Fremad C Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad

U11A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASAs røde drenge (A) A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HSK 2 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK 2008 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
RK07 A Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
TMG A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
VSK Aarhus A Logo vejlby ik vejlby ik

U11B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASAs røde drenge (B) B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HOG B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skødstrup sf B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stilling IF B Logo Stilling IF Stilling IF
TMG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TMG
Virup U 11 B B Logo Virup IF Virup IF
VSK Aarhus B Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U11C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brabrand if 2 Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HSK 1 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
KHIF C Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening Kolt-Hasselager Idrætsforening
RK07 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Virup U11 C C Logo Virup IF Virup IF
VSK Aarhus C Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U9A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad A Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG 1 A Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
If alliancen A Logo IF Alliancen IF Alliancen
Ikast FS A Logo Ikast FS Ikast FS
MK's drenge A Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ry Fodbold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Skødstrup SF 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U9B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bee Two B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Grundfør GUI B Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Helsted B1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HOG 2 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Skødstrup SF 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stavtrup I.F. B Logo Stautrup IF Stautrup IF
TRIF B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Aarhus Fremad B Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad

U9C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hadsten C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
HOG 3 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSF C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Lyseng C Logo IF Lyseng IF Lyseng
Ry Fodbold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ry Fodbold
Skødstrup SF 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Stavtrup I.F. C Logo Stautrup IF Stautrup IF

Arrangør: Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sted: Kunstgræsbanen i Hinnerup
Adresse: Svinget 4
Postnr: 8382
By: Hinnerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 01-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter