Deltagere til Løjt IF Cup 2017

Kom til Løjt IF Cup 2017 og få en fantastisk oplevelse med jeres fodboldhold. Vi gør meget ud af vores stævne, hvor der er mulighed for at vinde rigtigt flotte præmier.

Oldboys/Veteraner  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 19-22

Holdnavn Niv Logo Klub

Senior Herre  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag 19-22

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUI 1 B Logo Broager UI Broager UI
Ensted IF U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Felsted IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
Fredericia ff1 C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Hellevad IF B Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 C Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro 1 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro 3 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup U10 C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 2 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB1 A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg

U10-11 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl
Dybbøl U10 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HTS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HTS
Lysabild SG C Logo Lysabild SG Lysabild SG
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Vamdrups piger B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bov IF/ipnordic B Logo Bov IF Bov IF
Bov IF/ipnordic 2007 B Logo Bov IF Bov IF
Bov IF/ipnordic boys C Logo Bov IF Bov IF
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF U11 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
HKB81 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstrup B81
KB-11 Piger/nicolai Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB Kolding
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
SUB Sønderborg C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
sønderborg fremad B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
sønderborg fremad 1 C Logo sønderborg fremad sønderborg fremad
sønderborg fremad 2 C Logo sønderborg fremad sønderborg fremad
Vamdrup IF U11 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U12 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.67 Odense B Logo B.67 B.67
BGIF 1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Løgum if C Logo Løgum if Løgum if
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 Logo Løjt IF Løjt IF
RØB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bylderup/BBI

U12 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Gråsten B B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
HKB81 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høje Kolstruo B81
Hørup UI B Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
RM Feminino A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Team Odense Q A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Odense Q
Team Poulsen A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13-U14 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld IF B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Ensted IF U14 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Løjt IF 1 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 (U13) B Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 4 (U13) Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt/AaBK Piger Logo Løjt IF Løjt IF
MIF C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Vamdrup U13 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup U14 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U14 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub

U14-15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl A Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF U15 hold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Ensted IF U15 hold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Løjt/AaBK Logo Løjt IF Løjt IF
RM Feminino A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
TEAM BLÅHOLM A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
The Unicorns B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U15 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov-Malt 1 C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov-Malt 2 C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Christiansfeld IF C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
HFB B Logo Holsted FB Holsted FB
HFK BLÅ C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK FC C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK United C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF Piger C Logo Løjt IF Løjt IF

U6 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
EUI U6 B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Løjt IF 1 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Møgeltønder C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Møgeltønder uif
Toftlund C Logo Toftlund IF Toftlund IF

U7 Mix  | BC  | Mixede

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Broager UI 1 C Logo Broager UI Broager UI
Broager UI 2 C Logo Broager UI Broager UI
Ensted IF U7 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
Ensted IF U7 hold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
EUI U7 Grøn B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI U7 Gul B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF 2 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro U7 B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup 1 B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tsf 1 Logo Tønder SF Tønder SF
Tsf 2 Logo Tønder SF Tønder SF

U8 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Christiansfeld 1 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Ensted IF U8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ensted IF
EUI U8 B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FIF U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Felsted IF
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Løjt IF B Logo Løjt IF Løjt IF
Midtals A Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Rødekro Drenge B Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup 1 C Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 C Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TSF B Logo Tønder SF Tønder SF

U8 Mix  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-9 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BNS 1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Løjt 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro tøserne Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening

U9 Drenge  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Løjt IF 1 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt IF 3 Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødekro IF
Starup 1 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 1 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tønder SF B Logo Tønder SF Tønder SF
Aabk 1 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

Arrangør: Løjt IF
Sted: Løjt Idrætsanlæg
Adresse: Løjt Skolegade 17
Postnr: 6200
By: Aabenraa
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 13-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter