Deltagere til BIF CUP 2017 B/C stævne

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play stævnet BIF CUP 2017 for B/C hold i U9, U10 og U11 drenge. Stævnet er et bredde stævne, hvor der er ens pokaler til alle spillere samt GRATIS Jyske Bank kaffe til alle. NU KUN mulighed for at komme på venteliste!

U10B (08) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brædstrup IF 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
HA85-1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HIF 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HIF 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Lund if B Logo Lund If Lund If
Mariehøj (U9) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MIF Silkeborg
Mif drengene (U9) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MIF Silkeborg
Solbjerg IF B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U10B (08)13:50-16:30  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 2 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Brædstrup IF 3 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF1 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
GIF2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85-2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK B Logo Harlev IK Harlev IK
Hover IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF

U10C (08)11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF3 C Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85-3 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hover IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hørning IF 1 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lund If C Logo Lund If Lund If

U11BC(07)13:50-16:30  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Buf 1 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Buf 2 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Gødvad IF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Harlev 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 2 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 3 B Logo Harlev IK Harlev IK
Ry fodbold 1 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry fodbold 2 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U9B (09) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF - B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
De raske drenge B Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harlev IK 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
SSIF 1 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 2 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U9C (09) 11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF - C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Brædstrup IF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Gauerslund IF 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 3 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hylkedrengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Baunehøj FC
Stouby GIF C Logo Stouby GIF Stouby GIF

Arrangør: Brædstrup IF
Sted: Brædstrup Hallen
Adresse: Skovvejen 29
Postnr: 8740
By: Brædstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 03-11-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter