Deltagere til BIF CUP 2017 B/C stævne

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play stævnet BIF CUP 2017 for B/C hold i U9, U10 og U11 drenge. Stævnet er et bredde stævne, hvor der er ens pokaler til alle spillere samt GRATIS Jyske Bank kaffe til alle. NU KUN mulighed for at komme på venteliste!

U10B (08) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Brædstrup IF 1 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
HA85-1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HIF 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
HIF 2 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Lund if B Logo Lund If Lund If
Mariehøj (U9) B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MIF Silkeborg
Mif drengene (U9) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MIF Silkeborg
Solbjerg IF B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U10B (08)13:50-16:30  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg 2 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Brædstrup IF 3 B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF1 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
GIF2 B Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85-2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK B Logo Harlev IK Harlev IK
Hover IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover IF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF

U10C (08)11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF 2 C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
GIF3 C Logo Grenaa IF Grenaa IF
HA85-3 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Harlev IK 1 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hover IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hørning IF 1 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lund If C Logo Lund If Lund If

U11BC(07)13:50-16:30  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brædstrup IF B Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Buf 1 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Buf 2 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Gødvad IF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Harlev 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 2 B Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev 3 B Logo Harlev IK Harlev IK
Ry fodbold 1 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry fodbold 2 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U9B (09) 8:30-11:10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF - B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
De raske drenge B Logo Rask Mølle-Aale IF Rask Mølle-Aale IF
Gauerslund IF 1 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harlev IK 1 B Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hornsyld IF B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
SSIF 1 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SSIF 2 Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U9C (09) 11:10-13:50  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF - C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Brædstrup IF C Logo Brædstrup IF Brædstrup IF
Gauerslund IF 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harlev IK 2 C Logo Harlev IK Harlev IK
Harlev IK 3 C Logo Harlev IK Harlev IK
Hedensted IF C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hylkedrengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Baunehøj FC
Stouby GIF C Logo Stouby GIF Stouby GIF

Arrangør: Brædstrup IF
Sted: Brædstrup Hallen
Adresse: Skovvejen 29
Postnr: 8740
By: Brædstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 03-11-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter