Deltagere til Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG

Kom til ØBG og afslut efteråret i 5 mands fodbold for U7 til U10 for piger og drenge. Min. 4 kampe til alle hold. Max plads til 90 hold.

U10 Drenge A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
ØBG Balle 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 Drenge B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund 1 B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U10 Drenge C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lund IF C Logo Lund IF Lund IF
ØBG Balle 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 Piger A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ØBG Balle 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 Piger C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF

U7 Drenge Uøvet  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 2 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Silkeborg KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Virklund B Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Balle 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 Drenge Øvet  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad
Gødvad GIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gødvad
HA85 1 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Krudtuglerne Logo Bredballe IF Bredballe IF
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U7 Piger Uøvet  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 Piger Øvet  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lund IF A Logo Lund IF Lund IF
Sejs-Svejbæk IF 1 A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Ulfborg A Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Viborg FF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF
ØBG Balle 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 Drenge B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Mariehøj IF 1 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Sejs-Svejbæk IF 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Them GF 1 B Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Viborg FF 2 B Logo Viborg FF Viborg FF
Virup IF 1 B Logo Virup IF Virup IF
ØBG Balle 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 Drenge C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gjern IF C Logo Gjern Idræts Forening Gjern Idræts Forening
If mols C Logo If mols If mols
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Lund IF C Logo Lund IF Lund IF
Them GF 2 C Logo Them Gymnastikforening af 1896 Them Gymnastikforening af 1896
Virup IF 2 C Logo Virup IF Virup IF
ØBG Balle 3 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 Piger A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Balle 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 Piger C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs U8 Piger C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
ØBG Balle 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 Drenge A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs-Svejbæk IF 1 A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Virklund 1 A Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U9 Drenge B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Silkeborg KFUM 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
ØBG Balle 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 Drenge C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engesvang B C Logo Engesvang Boldklub Engesvang Boldklub
HA85 2 C Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Hadsten C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Sejs-Svejbæk IF 2 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Virklund 2 C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 Piger A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HA85 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Sejs-Svejbæk IF 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
ØBG Balle 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Balle 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 Piger C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Lemming IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lemming GIF
Sejs-Svejbæk IF 2 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Virklund 1 C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund B 1 C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
Virklund B 2 C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub
ØBG Buskelund 1 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Arrangør: ØBG Silkeborg
Sted: ØBG's baner
Adresse: Buskelundtoften 5
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter