Deltagere til Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018

Nytårscup: Det glæder os at kunne byde velkommen til Indendørsstævne i den historiske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

U10  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skjoldungerne 1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 4 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 5 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U10  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Morten Olsen Grøn C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Morten Olsen Orange C Logo Nørrebro United Nørrebro United

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Lars Olsen Grøn B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Lars Olsen Organge C Logo Nørrebro United Nørrebro United

U12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Dogan A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U6  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Danmark Logo Nørrebro United Nørrebro United

U6 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Tyskland Logo Nørrebro united Nørrebro united

U7  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK skjold 2011.1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold

U7  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold 4 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U7 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dortmund B Logo Boldklubben skjold Boldklubben skjold
Manchester City B Logo Boldklubben skjold Boldklubben skjold
Nørrebro United - Cameroun B Logo Nørrebro united Nørrebro united
Skjoldrødderne B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Nørrebro United - Japan Logo Nørrebro united Nørrebro united

U9  | AB  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Cameroun-Argentina C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Blå C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark Grøn B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Skjold Sami B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold Sølv C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold

U9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Nørrebro United
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Nørrebrogade 208
Postnr: 2200
By: KBH N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 21-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter