Deltagere til Åbne Herning mesterskaber i Futsal

Kom til de åbne Herning mesterskaber i Futsal alle kampe afsluttes med 4 amerikanske straffespark til hvert hold, som tæller med i resultatet. Et stævne for U9-U13 drenge i A og B niveau. Min. 3 kampe af 14 min. Personlige præmier til nr. 1 og 2.

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KLG A Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Snejbjerg SG&I 1 A Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KLG 1 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Overlund GF B Logo Overlund GF Overlund GF
Snejbjerg SG&I 2 B Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Mariehøj IF 1 A Logo Mariehøj IF Mariehøj IF

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bramming 1 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Bramming 2 B Logo Bramming Boldklub Bramming Boldklub
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Mariehøj IF 2 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Mariehøj IF 3 B Logo Mariehøj IF Mariehøj IF
Videbæk IF B Logo Videbæk Idrætsforening Videbæk Idrætsforening

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U13 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Eastside Viborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg
Eastside Viborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Eastside Viborg
Futsalpigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ATI
KLG 1 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sted: Alpi Hallerne
Adresse: Kollundvej 33
Postnr: 7400
By: Herning
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 31-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter