Deltagere til VIF CUP

Kristi Himmelfartsdag d. 10/5 afholder Vivild IF igen deres populære fodboldstævne på Langhøj Idrætscenter. Med de mange ungdomsspillere på centeret er der masser af godt humør og kammeratskab at nyde og dagen plejer at byde på højt solskin.

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Estrup gartneri C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Grenaa B Logo Grenaa IF Grenaa IF
Grenaa Logo Grenaa IF Grenaa IF
Helsted Fremad Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Høst If C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Høst IF
Kolind C Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening Kolind Pederstrup Idrætsforening
Lystrup 1 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF/NBK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Gl. Estrup Gartneri B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Lystrup IF U11 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
NBK/AIF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager B
Rougsø FF B Logo Rougsø FF Rougsø FF
Silkeborg IF Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF sort Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U5 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Auning IF C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Helsted Fremad U5 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hornslet if C Logo Hornslet if Hornslet if
Tvebakkerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen
Tvebakkerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen
U5 Banditterne C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U6 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ac Norddjurs Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ac Norddjurs
Allingåbro if A Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Tvebakkerne B Logo IF Alliancen IF Alliancen
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U7 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Auning 1 B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Auning 2 C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
HEI 1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HOG 1 B Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
HSK 2 A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Rougsø FF C Logo Rougsø FF Rougsø FF
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening
Vivild IF 2 Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Auning IF 1 C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Auning IF 2 C Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Hobro ik 1 A Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Hornslet IF 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
Kolind/Pekrstrup 2 C Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening Kolind Pederstrup Idrætsforening
Kolind/Perstrup 1 C Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening Kolind Pederstrup Idrætsforening
Lystrup IF 1 A Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Randers Freja C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Rougsø FF B Logo Rougsø FF Rougsø FF
SSF B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

U9 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allingåbro if /Vivild if C Logo Allingåbro IF Allingåbro IF
Auning if B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
DB U9 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Gl. estrup gartneri 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
helsted B1 B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Rougsø FF C Logo Rougsø FF Rougsø FF
Vivild IF Logo Vivild Idrætsforening Vivild Idrætsforening

Arrangør: Vivild Idrætsforening
Sted: Langhøj Idrætscenter
Adresse: Langgade 65, Vivild
Postnr: 8961
By: Allingåbro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 30-04-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter