Deltagere til DANMARKS SJOVESTE PIGE FODBOLD TRÆNINGS LEJR

DSPFTL - nok Danmarks største træningsstævner kun for piger. Giv jeres piger den bedst tænkelige opstart på den nye sæson men en hyggelig weekend med gode træningskampe og socialt sammenhold.

U10 5piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser C Logo Viby IF Viby IF
Farum Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
ffk B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
ffk B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
FFK B Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI

U11 8piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93

U12 8piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby U12-2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Havdrups piger C Logo Havdrup GI Havdrup GI

U13/U14 8piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14/U15 11piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7-U9 5piges  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient Pigerne Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sted: Hørsholm Idrætspark
Adresse: Stadionalle 11
Postnr: 2960
By: Rungsted Kyst
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2018>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 23-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter