Deltagere til Ikast KFUM Pigecup 2018

Sjovt pigestævne for U9-U13 i Ikast KFUM. Alle hold spiller min. 4 kampe og der er flotte præmier på spil. Stævnet er sponsoreret af Den Jyske Sparekasse og afvikles i samarbejde med DGI Midtjylland

U10 piger AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF 1 Logo Brande IF Brande IF
Ikast KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
KB ( Kolding boldklub) B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Sejs-Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
ØBG Silkeborg 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande IF 2 Logo Brande IF Brande IF
Brande IF 3 Logo Brande IF Brande IF
Fårvang IF Logo Horn-Fårvang Idrætsforening Horn-Fårvang Idrætsforening
GL. Rye IF 2 Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Holstebro 1 Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Holstebro 2 Logo Holstebro Boldklub Holstebro Boldklub
Højslev IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF
KLG Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Tjørring IF 1 Logo Tjørring IF Tjørring IF
Tjørring IF 2 Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF
ØBG Silkeborg 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 piger AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag 8.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Tjørring IF Logo Tjørring IF Tjørring IF
Vildbjerg SF 1 Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF
Ørslevkloster IF Logo Ørslevkloster Idrætsforening Ørslevkloster Idrætsforening

U11 piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag 8.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
GL. Rye IF 1 Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Højslev IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF
Ikast KFUM 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
KLG Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sdr. Felding IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sdr. Felding IF
Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I Snejbjerg SG&I
Vildbjerg SF 2 Logo Vildbjerg SF Vildbjerg SF
ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U12 piger AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Højslev IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF
Ikast KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM

U13 piger AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
H.A.C. A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Spøttrup M og S Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Spøttrup M og S

U13 piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag 12.30-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF Logo Bording IF Bording IF
Ikast KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Mejdal Logo Mejdal GIK Mejdal GIK
Sdr. Felding IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sdr. Felding
SIG/Thorstrup IF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIG/Thorstrup IF

U9 piger AB  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag 8.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast KFUM 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 piger BC  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag 8.00-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bording IF Logo Bording IF Bording IF
Brande IF Logo Brande IF Brande IF
Ikast KFUM 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ikast KFUM
Sejs-Svejbæk IF 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

Arrangør: Ikast KFUM Fodbold
Sted: Ikast KFUM



Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2018>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 25-04-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter