Deltagere til Sengeløse pokal stævne

Velkommen til Sengeløse pokal stævne, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer.

U10 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse Rødderne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SGIF - Sengeløse

U10 piger  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Roskilde Pigefodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Rød A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U10 piger  | C  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
boldklubben Union C Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
De seje tøser C Logo Viby IF Viby IF
FC bella C Logo FC bella FC bella
FFK C Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Greve blå C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HUI-1 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sundby Hvid C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U11 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Hornsherred C Logo Dalby Idrætsforening af 1901 Dalby Idrætsforening af 1901
U11 Faxe Kondi drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U12 drenge  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Faxekondi drengene C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
FC Hornsherred C Logo Dalby Idrætsforening af 1901 Dalby Idrætsforening af 1901
FHF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng Hedehusene Fodbold
Skælskør 1 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF
Skælskør 2 C Logo Skælskør BK & IF Skælskør BK & IF

U5 pige/ Drenge  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndbyernes IF 1 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
Hekla Pigerne 1 C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla Pigerne 2 C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U8 drenge  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK83 Næstved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Næstved B83
FK Sydsjælland 05 B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
NAB/NFB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet NAB
Roskilde KFUM B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vanløse IF BLÅ B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vanløse IF RØD B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 Små støvler (U8/U7) Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hekla 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hekla
Hekla 2 Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
viby C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U9 piger  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Barca Tøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Barca tøserne
BSF B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U9 piger  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sengeløse Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Arrangør: Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sted: Sengeløse Hallen
Adresse: Spangåvej 9
Postnr: 2630
By: Taastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2018>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 14-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter